Liczne zmiany w Ubuntu Unity

Liczne zmiany w Ubuntu Unity

03.08.2010 12:17

Pracownicy firmy Canonical wprowadzili sporo zmian w wydaniu systemu Ubuntu 10.10 dla netbooków. W Ubuntu Unity pojawiły się poprawki w interfejsie, a także zupełnie nowe funkcje.

Ubuntu Unity to nowe środowisko graficzne dla netbooków. Jego zadaniem jest umożliwienie korzystania z jak największej przestrzeni ekranu netbooka. Środowisko będzie kluczowym komponentem Ubuntu Netbook Edition, a także nowej platformy o nazwie Ubuntu Light. W najnowszej aktualizacji Unity wprowadzono poprawki w wyszukiwarce (plik PNG), pojawiły się też w wyglądzie folderów Unity Place Files i Applications. Nie można też przechodzić między plikami i aplikacjami za pomocą górnego panelu. Jest to teraz możliwe za pomocą bocznego docka. Kolejne zmiany dotyczą ustalanie określonych kategorii dla plików albo aplikacji w folderach dostępnych w docku (plik PNG).

W Unity pojawiła się też możliwość przełączania między przestrzeniami roboczymi (plik PNG). Przyda się ona osobom, które pracują z wykorzystaniem większej ilości materiałów czy programów. Programiści wprowadzili też applet Kosza (plik PNG) dostępny w bocznym docku. Przeniesiono też przyciski kontroli okna (maksymalizowanie, zamykanie i minimalizowanie) do górnego panelu. Wszystkie zmiany można obejrzeć na klipie wideo dostępnym w serwisie YouTube. Na temat pozostałych zmian, jakie mają pojawić się w Unity informowaliśmy w połowie maja tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)