Lightspark - Flash dla Linuksa w architekturze PowerPC

Lightspark - Flash dla Linuksa w architekturze PowerPC

19.07.2010 14:08

Wkrótce ma pojawić się nowa wersja Lightsparka - 0.4.3 - która obsługiwać będzie procesory PowerPC. Aplikacja przeznaczona jest do odtwarzania plików Flash na potrzeby Linuksa.

Taką zapowiedź zamieścił producent przy okazji informacji o wersji 0.4.2. Niedługo ma pojawić się wydanie kandydujące 0.4.3, które wprowadzi między innymi nową synchronizację dźwięku, a także wtyczkę dla Chrome i Chromium. Pozwoli ona cieszyć się użytkownikom tych przeglądarek technologią Flash podczas sufrowania w Sieci. Obecnie wtyczka dostępna jest dla Firefoksa Mozilli. Deweloper pracuje też nad obsługą platformy PowerPC. Ma się ona pojawić najpóźniej w wydaniu kandydującym 0.4.3. Prace nad wprowadzeniem obsługi Flasha dla PowerPC są podobno na zaawansowanym poziomie.

Lightspark jest kolejnym obok Gnasha czy Swfdec odtwarzaczem multimediów, którego zadaniem jest udostępnienie na platformie Linux zamiennika dla programu Adobe Flash Player. Rozwijane projekty w odróżnieniu od produktu firmy Adobe udostępniane są na zasadzie wolnego oprogramowania. Lightspark oparto w całości o OpenGL, dzięki czemu możliwe jest szybkie wyświetlanie materiałów wideo, kształtów geometrycznych itp.

Lightspark można pobrać ze strony projektu w postaci pakietów DEB.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)