Lightworks Open Source w końcu listopada

Lightworks Open Source w końcu listopada

10.11.2010 10:48, aktualizacja: 10.11.2010 10:58

W kwietniu informowaliśmy o zapowiedzi wydania przez firmę EditShare otwartej wersji platformy Lightworks. Lightworks Open Source, bo tak nazywa się nowy projekt, będzie dostępny 29 listopada tego roku dla systemu Windows 7. Wiadomo również, że wersje dla Mac OS X i Linuksa są w przygotowaniu i EditShare planuje je wydać w grudniu przyszłego roku.

Aby zagwarantować sobie dostęp do najnowszej wersji Beta oprogramowania, należy zarejestrować się na stronie EditShare. Zarejestrowani użytkownicy w dniu premiery programu otrzymają pocztą elektroniczną wszystkie informacje potrzebne do pobrania Lightworks Open Source. Udział w testach Lightworks Open Source jest oczywiście bezpłatny. Testerzy będą mogli po raz pierwszy sprawdzić jak Lightworks działa na systemie Windows 7 32- i 64-bitowym. Ponadto program otrzymał nowy interfejs użytkownika, zintegrowaną pomoc, wsparcie dla tworzenia i edycji obrazów stereoskopowych, natywne wsparcie dla Apple ProRes, Avid DNxHD, AVC-Intra i RED R3D.

Jak podaje EditShare, Lightwork Open Source to pierwsza w historii inicjatywa polegająca na udostępnieniu dotychczas płatnego systemu montażu filmów na zasadzie wolnego oprogramowania. Celem tego posunięcia jest uzyskanie przez Lightworks Open Source pozycji najlepszej otwartej platformy oferującej nieliniową edycję wideo. Lightworks ma ponad dwudziestoletnią tradycję i był użyty przy montażu „Aviatora”, „Gangów Nowego Jorku” i wielu innych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)