Linuksowy Steam najpierw na Ubuntu

Linuksowy Steam najpierw na Ubuntu

17.07.2012 10:05

Użytkownicy komputerów korzystający z Linuksa wkrótce wreszcie poczują się nieco mniej w tyle pod względem dostępnych dla ich systemu gier w stosunku do osób używających Windowsa — zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, Valve szykuje się do wypuszczenia dla nich odpowiedniej wersji klienta usługi Steam. Jak informuje świeżo otworzony oficjalny blog, na początku pojawi się on dla dystrybucji Ubuntu.

Okazuje się, że prace nad obsługą Steam na Linuksie oraz przeniesieniem tu technologii Source rozpoczęły się nie wcześniej jak w 2011 roku. Na pierwszą grę, demonstrującą że się da, wybrano Left 4 Dead 2 i projekt dociągnięto do końca. Skupiono się na Ubuntu, bo to jedna z popularniejszych dystrybucji, a od czegoś konkretnego jako bazy trzeba było zacząć, by potem myśleć o pozostałych, też stosowanych powszechnie odmianach Linuksa.

Cała para idzie teraz przede wszystkim w to, aby klient Steam miał identyczne funkcje na Ubuntu 12.04 w porównaniu do tego wzorca z Windowsa. Deweloperzy uczą się optymalizować kod, żeby uzyskać na Linuksie jak najlepszą wydajność. Mówi się ponadto już o przepisywaniu kolejnego popularnego tytułu, przy czym tak jak termin wypuszczenia klienta, pozostaje on na razie tajemnicą.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (81)