Linux Lite 5.8 do pobrania. Nowa wersja zawiera aktualizacje podręcznika pomocy

Linux Lite 5.8 do pobrania. Nowa wersja zawiera aktualizacje podręcznika pomocy

Linux Lite 5.8
Linux Lite 5.8
Karolina Kowasz
01.02.2022 15:37

Fani lekkiego Linuksa Lite doczekali się w końcu nowego wydania. Wersja Linux Lite 5.8 jest już dostępna do pobrania z oficjalnej strony dystrybucji. To może być doskonała okazja, do przejścia z Windowsa na Linuksa.

Jak podał twórca Linuksa Lite na oficjalnym forum, ważną zmianą jest aktualizacja przewodnika po tym wydaniu Linux Lite. Wydanie 5.8 ma być solidną, stabilną wersją, która ułatwia przejście na system operacyjny oparty na Linuksie i jest przyjazna dla użytkownika, który dotychczas był zaznajomiony tylko z Windowsem.

Zmiany w nowym wydaniu

Wydanie Linux Lite 5.8 otrzymało zaktualizowany motyw ikon Papirus oraz 9 nowych tapet, które powinny przypaść do gustu użytkownikom lekkiego Linuksa. Z technicznych kwestii, dołączono Neofetch oraz Mintstick ułatwiający nagrywanie i formatowanie DVD, a także pojawiło się wiele ulepszeń, które powinny wpłynąć pozytywnie na stabilność systemu.

Linux Lite 5.8
Linux Lite 5.8

Lite Widget otrzymał bardzo potrzebną i oczekiwaną przez użytkowników aktualizację składni. Widżet został całkowicie przeprogramowany, aby był zgodny z najnowszym formatem kodu. Chociaż w systemu pojawił się łatwiejszy w obsłudze Mintstick, Etcher jest nadal dostępny dla tych, którzy go preferują.

Poza kwestiami podanymi na forum przez twórców, zadbano także o zaktualizowanie wbudowanych aplikacji do najnowszych wersji. Od teraz użytkownicy mogą korzystać z Firefoxa 96, nowego GIMPa (wydanie 2.10.18) czy pakietu LibreOffice 6.4.7.2.

Nowe wydanie Linuksa Lite 5.8 można pobrać z jego oficjalnej strony.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (105)