Linux Mint Debian Edition 2 Betsy: dostępne obrazy w wersji stabilnej

Linux Mint Debian Edition 2 Betsy: dostępne obrazy w wersji stabilnej

Linux Mint Debian Edition 2 Betsy: dostępne obrazy w wersji stabilnej
14.03.2017 12:31, aktualizacja: 14.03.2017 13:08

Pod koniec stycznia po dwóch latach posuchy ukazały się nowe obrazy instalacyjne dystrybucji Linux Mint Debian Edition w wersji beta. Dziś opublikowano długo oczekiwane nowe obrazy LMDE 2 „Betsy” w wersji 32 i 64-bitowej, ze środowiskiem graficznym Cinnamon lub MATE.

To, że dystrybucja bazuje na Debianie, a nie, jak standardowy Mint, na Ubuntu, ma zarówno swoje wady i zalety. Te pierwsze mogą być problematyczne przede wszystkim dla mniej zaawansowanych użytkowników, którym doskwierać może przede wszystkim brak PPA oraz mniejsza społeczność. Z drugiej strony Debian Edition ma mniejsze wymagania sprzętowe i ma działać szybciej.

350196822389843905

Nowe obrazy zawierają wszystkie aktualizacje, jakie zostały udostępnione przez ostatnie dwa lata, a zatem od premiery LMDE 2. Oprócz nowych wersji aplikacji z pakietu Xapps, otrzymujemy także nowe wersje środowisk graficznych: Cinnamon dostępny jest w wersji 3.2, zaś MATE w 1.16

Minimalne wymagania sprzętowe Minta bazującego na Debianie to jedynie 512 MB RAM-u, chociaż zalecana wielkość to 1 GB. W obu przypadkach można zatem polecić tę wersję posiadaczom starszych maszyn, zwłaszcza że dostępne są także obrazy w wersji 32-bitowej. Linki do obrazów znaleźć można na blogu Minta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)