Linux Mint Debian Edition: po dwóch latach posuchy dostępne nowe obrazy

Linux Mint Debian Edition: po dwóch latach posuchy dostępne nowe obrazy

Linux Mint Debian Edition: po dwóch latach posuchy dostępne nowe obrazy
27.01.2017 15:32, aktualizacja: 27.01.2017 15:58

Linux Mint pozostaje jedną z najpopularniejszych pulpitowych dystrybucji Linuksa, którą bez problemu mogą wykorzystywać w codziennych zastosowaniach nawet niezaawansowani użytkownicy. Jej podstawowa wersja bazuje na Ubuntu, jednak rozwijany jest także wariant wykorzystujący paczki Debiana. Po raz pierwszy od niemal dwóch lat twórcy Minta udostępnili nowe obrazy Linux Mint Debian Edition.

Mimo że to Mint bazujący na Ubuntu cieszy się największym zainteresowaniem, to Debian Edition pozostaje interesującą propozycją. Szczególnie dla użytkowników, którzy z jakichś powodów nie pałają miłością do dystrybucji Canonicala, i dla których problemu nie stanowi brak PPA. Ma to jednak swoje zalety: twórcy deklarują jednak, że dystrybucja w wersji bazującej na Debianie ma działać szybciej.

Linux Mint Debian Edition z domyślnym środowiskiem Cinnamon 3.2
Linux Mint Debian Edition z domyślnym środowiskiem Cinnamon 3.2

Udostępnione dziś obrazy zawierają zaktualizowane wersje pakietów, które dostępne są w repozytoriach Debiana Jessie. Ponadto zaktualizowane zostało także środowisko graficzne Cinnamon. Wersję 3.2 opisywaliśmy szczerzej przy okazji premiery podstawowej wersji Minta, najważniejsze nowości stanowią zaktualizowane aplety, dzięki którym konfiguracji można dokonywać z poziomu tacki systemowej, obsługa Q.t 5.7+ oraz pionowe panele.

Po raz ostatni obrazy Minta bazującego na Debianie zostały udostępnione w kwietniu 2015 roku. Jak nietrudno się domyślić, od tego czasu pojawiło się wiele aktualizacji. Po dzisiejszej premierze, nie ma już zatem konieczności uruchamiania czasochłonnego procesu aktualizacji systemu na nowych instalacjach, gdyż nowości znajdują się już na obrazach. Pobrać można jej z oficjalnej strony Linuksa Mint.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (124)