Linux - u mnie działa! Wirtualizacja Linuksa

Linux - u mnie działa! Wirtualizacja Linuksa

20.01.2010 16:44, aktualizacja: 20.01.2010 17:34

Już jutro, 21 stycznia, odbędzie się kolejny wykład w ramach cyklu Linux - u mniedziała! Tym razem spotkanie poświęcone będzie wirtualizacji Linuksa, a poprowadzi je Bartosz Lenar - aktywny czytelnik dobrychprogramów, znany pod nickiem penguin.

Linux to świetny system do specjalistycznych zastosowań, coraz częściej używany również na domowych komputerach. Jak jednak stwierdzić, czy system ten odpowiada naszym gustom i - co ważniejsze - spełnia stawiane przed nim wymagania? Podczas wykładu prowadzący pokaże jak bez ryzyka przetestować Linuksa, wykorzystując w tym celu maszynę wirtualną. Z myślą o początkujących użytkownikach każdy etap zostanie dokładnie opisany i poprzedzony krótkim wstępem teoretycznym. W dalszych częściach prelekcji poruszone zostaną również bardziej zaawansowane aspekty, w tym konfiguracja obszarów współdzielonych, sieci i Internetu, a także integracja pomiędzy uruchomionymi systemami. Przygoda z maszyną wirtualną nie musi kończyć się jedynie na nudnym i jednorazowym teście - podczas wykładu penguin krok po kroku przekształci ją w ciekawe i funkcjonalne środowisko codziennej pracy.

Wykład odbędzie się w czwartek, 21 stycznia w sali "A" budynku D-10Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, przy ul. Reymonta 19. Startprzewidziano na godzinę 18:30. Udział w spotkaniu jest bezpłatny,jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, wymagana jestwcześniejsza rejestracja. Warto dodać, że podczas spotkania będzie można zdobyć koszulki dobrychprogramów :) Dla zainteresowanych spoza Krakowa dostępna będzie transmisja online.

Więcej szczegółów znaleźć można na stronie lumd.linux.pl.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (66)