Linux w Bramie: Kompilacja jądra i Palm Pre

Linux w Bramie: Kompilacja jądra i Palm Pre

17.11.2009 19:42, aktualizacja: 18.11.2009 12:03

27 listopada w Warszawie odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Linux w Bramie, podczas którego m.in. będzie można posłuchać o kompilacji jądra Linuksa oraz zobaczyć telefon Palm Pre.

Linux w Bramie to spotkania z Linuksem i Wolnym Oprogramowaniem, organizowane przez Laboratorium BRAMA w każdy ostatni piątek miesiąca na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

W programie najbliższego spotkania jak co miesiąc przewidziano ogólne informacje o Linuksie i Wolnym Oprogramowaniu, odpowiedzi na często i rzadziej zadawane pytania; pomoc w instalacji i konfiguracji Linuksa na przyniesionym sprzęcie; możliwość pobawienia się oraz zainstalowania samemu dowolnej dystrybucji Linuksa na sprzęcie laboratoryjnym, a także kawa, herbata, ciastka, dobry humor i świetna atmosfera ;) Na "deser" przewidziano dwie atrakcje - pierwszą z nich będzie prelekcja Kamila "D3LLFa" Izdebskiego na temat kompilacji jądra Linuksa, z możliwością zastosowania na żywo nowo nabytych umiejętności. Ponadto Andrzej "balrog" Zaborowski przyniesie i pokaże najnowsze, niedostępne jeszcze w Polsce dzieło firmy Palm - niezwykle interesujący telefon Palm Pre, o nieszablonowym designie, dobrych parametrach i działający oczywiście pod kontrolą Linuksa (Palm webOS).

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 27 listopada około godz. 10:00, w piwnicy Laboratorium BRAMA (pokój 039) przy ul. Nowowiejskiej 15/19 w Warszawie. Zakończenie planowane jest około 23:00.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)