Listopadowa aktualizacja Office'a 365: nowości w udostępnianiu i współpracy

Listopadowa aktualizacja Office'a 365: nowości w udostępnianiu i współpracy30.11.2016 11:27
Listopadowa aktualizacja Office'a 365: nowości w udostępnianiu i współpracy

Microsoft ogłosił już, co trafi do nas w najbliższych aktualizacjach pakietu Office. W tym miesiącu skupiono się przede wszystkim na rozwoju możliwości wspólnej pracy wielu użytkowników nad jednym dokumentem. Nowości pojawiły się nie tylko w kwestii samej edycji, dotyczy to także ich udostępniania. Wygodniej będzie odtąd także śledzić wprowadzane zmiany.

Największa nowość w listopadowej aktualizacji Office'a 365 dotyczy PowerPointa. Odtąd także w tym składniku pakietu edytować prezentację może wielu użytkowników na bieżąco. Wprowadzane zmiany oznaczane będą różnokolorowymi ramkami, kliknięcie których poskutkuje wyświetleniem nazwy użytkownika.

Miniatury osób, które w danej chwili pracują nad dokumentem, zostaną także wyświetlone w prawym górnym rogu interfejsu PowerPointa. Na razie nowości te dostępne są na mobilnym PowerPoincie uruchamianym na pełnowymiarowym Windowsie oraz na pulpitowym PP, jednak tylko dla członków programu Office Insider.

350191679636334529

W kwestii współpracy nad dokumentem dodano także inną nowość – na urządzeniach mobilnych z Androidem i iOS-em, aplikacje mobilne Office'a wyświetlać będą powiadomienia o pracach nad dokumentami. W powiadomieniach push wyświetlone zostaną na przykład informacje, że któryś z uprawnionych użytkowników rozpoczął pracę bądź udostępnił plik dalej.

Będąc już przy kwestii udostępniania dokumentów, to tutaj Microsoft także przygotował pewną nowość, tym razem w kwestii obsługi załączników w Outlooku. Po dodaniu pliku lokalnego jako załącznika, można za pomocą prawego kliknięcia myszy przesłać go do chmury jeszcze przed wysłaniem wiadomości, a nawet zarządzać z tego poziomu uprawnieniami. Ponadto udostępnione dokumenty można także przeglądać z poziomu menu Otwórz.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)