Logowanie do aplikacji mBank dostępne przez Touch ID

Logowanie do aplikacji mBank dostępne przez Touch ID

Logowanie do aplikacji mBank dostępne przez Touch ID
11.03.2016 16:58, aktualizacja: 11.03.2016 17:24

Klienci mBanku posiadający iPhone’y i iPady mogą już logować się do oficjalnej aplikacji swojego banku za pomocą Touch ID, czyli z wykorzystaniem linii papilarnych.

Obraz

Od teraz na urządzeniach z iOS-em, wystarczy przyłożyć palec do czytnika wbudowanego w urządzenie mobilne Apple, by się zalogować. Zostaje on porównywany z wcześniej zarejestrowanym w urządzeniu, a użytkownik zyskuje dostęp do pełnej funkcjonalności programu bez konieczności podawania PIN-u. Logowanie z TouchID było już w mBanku możliwe wcześniej dla korporacji, dziś otrzymali je także klienci indywidualni.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Bez zmian pozostaje natomiast kwestia autoryzacji transakcji i innych działań, które wymagały dotychczas dodatkowej weryfikacji tożsamości. Odbywa się ona za pomocą PIN-u lub hasła przesłanego SMS-em na zarejestrowany w bazie danych banku numer telefonu.

Aplikacja mBanku jest zatem kolejną po między innymi ING Mobile czy Citi Mobile, w której logowanie się możliwe jest z wykorzystaniem biometrii. Najnowsza wersja aplikacji mBanku na iOS-a jest dostępna w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)