LTE w T-Mobile już niedługo, w przyszłym tygodniu poznamy szczegóły

LTE w T‑Mobile już niedługo, w przyszłym tygodniu poznamy szczegóły

LTE w T-Mobile już niedługo, w przyszłym tygodniu poznamy szczegóły
28.05.2014 16:43, aktualizacja: 02.06.2014 11:52

Operator telefonii komórkowej T-Mobile Polska prawdopodobnie w przyszłym tygodniu zaprezentuje swoje plany dotyczące wykorzystania technologii LTE.

Jak do tej pory abonenci T-Mobile nie mogli korzystać z Internetu w standardzie LTE, chociaż operator uzyskał częstotliwość (2 bloki po 10 MHz) z zakresu 1800 MHz w przetargu z 2013 roku. Łącza na razie testują pracownicy firmy. Jednak w końcu, T-Mobile Polska przedstawi swoje plany związane z komercyjnym wykorzystaniem LTE.

Na chwilę obecną zasięg sieci 4G T-Mobile Polska jest podobny do oferowanego przez Orange Polska, który dociera do ponad 14 mln osób, czyli około 36% Polaków. Znacznie lepszym wynikiem może pochwalić się Plus, ponieważ z sieci LTE tego operatora może skorzystać prawie 67% społeczeństwa w Polsce, czyli ponad 25 milionów osób. LTE operatora Play dociera już do ponad 30% mieszkańców Polski.

Obraz

Ciekawie przedstawiają się też wyniki dotyczące dostępności 4G w miastach. Orange Polska, według danych z 20 maja 2014 roku, udostępnia sieć LTE w 818 miastach (wynik dotyczy miast powyżej 1 tysiąca mieszkańców). Warto wspomnieć o operatorze Play, którego sieć 4 generacji dociera już do 278 miast. W przeciwieństwie do konkurencji, Plus w swoich statystykach podaje nawet niewielkie miejscowości i wsie, więc wynik może wydawać się imponujący, ponieważ wynosi 10 000 miejscowości.

T-Mobile Polska we współpracy z Orange rozbudowuje i modernizuje własną sieć LTE w ramach NetWorks!, a więc w możemy spodziewać się, że 4G dostępne będzie dla większej liczby mieszkańców Polski.

Cieszy fakt, że T-Mobile Polska dołącza do grona operatorów udostępniających Internet w technologii LTE. Konkurencja zawsze pozytywnie wpływa na rynek i możliwe, że już niedługo dostępne będą znacznie ciekawsze oferty dotyczące szybkiego bezprzewodowego Internetu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)