Luka w aktywacji Windows Media Center furtką dla piratów

Luka w aktywacji Windows Media Center furtką dla piratów

21.11.2012 11:25, aktualizacja: 21.11.2012 13:13

Windows 8 powoli rozgaszcza się na dyskach twardych komputerów, niestety nie tylko w do końca legalnej formie. Chociaż piratom oczywiście Microsoft życie utrudnia, wymagając między innymi unikalnego klucza do działania systemu, ci jakoś sobie radzą z obchodzeniem zabezpieczeń, aczkolwiek tymczasowo. Niespodziewanie jednak gigant z Redmond umożliwił im, w sumie w ramach „promocji”, legalną aktywację — i nie wynika to z dobroci serca.

Obraz

Microsoft prowadzi akcję, dzięki której posiadacze Windows 8 Pro mogą za darmo uzyskać Windows Media Center. Szybko odkryto, jak wykorzystać to w niecnych celach. Okazało się, że zainstalowany na komputerze system z „fikcyjną” aktywacją da się w ten sposób zaktualizować do w pełni legalnego. Uzyskujemy na skrzynkę mailową klucz do Windows Media Center prosto od Microsoftu, instalujemy, restartujemy PC i przystępujemy do ponownej aktywacji Windows 8. To wszystko. Podczas instalacji nie był bowiem sprawdzany pierwotny klucz systemu, a po niej mamy już nowy, jak najbardziej w porządku.

Oczywiście chodzi tu najprawdopodobniej o spore niedopatrzenie Microsoftu, które w końcu zostanie załatane. Póki co Windows Media Center „z dodatkiem” uzyskać można bezpłatnie do 31 stycznia. Istnieje limit jednej licencji na jeden adres e-mail.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)