Lumia Camera nie tylko na Lumiach. Na mobilnego Windowsa 10 przyjdzie poczekać?

Lumia Camera nie tylko na Lumiach. Na mobilnego Windowsa 10 przyjdzie poczekać?

Lumia Camera nie tylko na Lumiach. Na mobilnego Windowsa 10 przyjdzie poczekać?
24.08.2015 15:02

Mimo że miażdżąca większość smartfonów z systemem Windows Phone to Lumie, Microsoft zdaje się nie zapominać o użytkownikach urządzeń innych producentów z tym oprogramowaniem. Dla nich właśnie udostępniono możliwość instalacji aplikacji Lumia Camera. Jednak czy zaledwie kilkanaście tygodni przed premierą Windowsa 10 takie kroki mają jeszcze jakikolwiek sens?

Trzeba przyznać, że aplikacja Lumia Camera stanowi jedną z mocniejszych stron smarfonów z serii Lumia w ogóle. Oparty na dość innowacyjnym pomyśle kręgów interfejs, może stanowić przykład zachowania równowagi pomiędzy przejrzystością i wygodnym dostępem do sporej liczby opcji. Aplikację Lumia Camera można znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

350141305726461889

Zarezerwowany dotychczas jedynie dla posiadaczy urządzeń z logo Nokii lub Microsoftu program, został właśnie udostępniony także dla użytkowników Windows Phone'a na smartfonach innych producentów. Hurraoptymizm w tym relatywnie nielicznym gronie może jednak być przedwczesny – zabrakło bowiem jednej z najciekawszych funkcji Camery. Jest nią Rich Capture pozwalająca na automatyczny tryb HDR oraz dynamiczne ustawienia flesza i ekspozycji, co pozwala na dostosowanie ustawień także po wykonaniu fotografii.

Oczywiście mimo braku Rich Capture, Lumia Camera nadal pozostaje bardzo dobrą aplikacją do robienia fotografii oferującą między innymi takie ustawienia jak szybkość migawki, ISO czy balansu bieli. Zastrzeżenia może jednak budzić fakt, że Microsoft zdecydował się ją udostępnić właśnie teraz, skoro w listopadzie pojawi się Windows 10. Domyślna aplikacja kamery czerpie tam garściami z Lumia Camera, zarówno w zakresie oferowanych funkcji, jak i interfejsu.

Wnioski nasuwają się same. Miesiąc temu Microsoft opublikował listę urządzeń, które otrzymają aktualizację do mobilnego Windowsa 10 jako pierwsze i oczywiście znajdują się na niej tylko Lumie. Nieznane są natomiast daty i zakres kolejnych etapów aktualizacji. Biorąc pod uwagę decyzję Microsoftu o powiększeniu dostępności Lumia Camera, można zakładać, że smartfony innych producentów znajdują się na szarym końcu tej listy.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)