Mac OS na pececie - kontrowersyjne oprogramowanie Psystara

Mac OS na pececie - kontrowersyjne oprogramowanie Psystara

Wojciech Kowasz
23.10.2009 11:36, aktualizacja: 24.10.2009 18:49

Psystar znów w kontrowersyjnej ofensywie - tym razem skupionej na oprogramowaniu. Słynący z preinstalowania systemu Mac OS na pecetach integrator sprzętu rozpoczął sprzedaż programu pozwalającego na samodzielną instalację systemu Apple na komputerach z procesorami Intela.

Dzięki Rebel EFI możliwe jest łatwe zainstalowanie dowolnego współczesnego systemu operacyjnego na komputerze PC wyposażonym w procesor Intel Core 2 Duo, Core 2 Quad, i7 lub Xeon Nehalem. Co najważniejsze, pod pojęciem "współczesnego systemu" kryje się oczywiście również Mac OS X Snow Leopard, najnowszy system Apple teoretycznie zarezerwowany wyłącznie dla komputerów Mac. Rebel EFI w postaci bootowalnego obrazu ISO można pobrać bezpłatnie w wersji demonstracyjnej ze strony Psystara, umożliwia ona instalację systemu ale z ograniczeniami w wykorzystaniu sprzętu. Pełna wersja dostępna jest w sklepie on-line Psystara i kosztuje 50 dolarów.

Z pewnością prawnicy Apple i Psystara stoczą jeszcze niejedną batalię sądową dotyczącą powyższego oprogramowania (i nie tylko) - my uczciwie zastrzegamy, że licencja systemu Mac OS X zabrania instalacji na komputerach marki innej niż Apple. Niewątpliwie jednak wydanie Rebel EFI jest ciekawym wydarzeniem i wprowadzi sporo zamieszania w i tak skomplikowanej już sprawie Apple vs. Psystar.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)