Mac OS X Lion pomoże odzyskać skradziony komputer

08.06.2011 16:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W deweloperskim wydaniu najnowszego systemu firmy Apple, Mac OS X Lion, pojawiła się funkcja o nazwie Find My Mac. Ułatwi ona odnalezienie zgubionego bądź skradzionego komputera.

Podobne rozwiązanie z powodzeniem funkcjonuje już w urządzeniach korzystających z systemu iOS - to aplikacja Find My iPhone. Wygląda na to, że Apple również tę funkcję postanowił przenieść do Mac OS X. Find My Mac pozwoli na lokalizację komputera na mapie (o ile podłączony będzie do Sieci), a także jego ewentualną zdalną blokadę. Nową funkcję będzie można uruchomić z poziomu ustawień Preferencji systemowych. Oprócz blokady ekranu zaginionego komputera, użytkownik będzie mógł też umożliwić dostęp jedynie do przeglądarki Safari. Ta funkcja przyda się, jeżeli znalazca będzie chciał skontaktować się z właścicielem sprzętu.

Ze zrzutów ekranu, które przedostały się do Internetu można wnioskować, że Find My Mac będzie współpracował ze swoim odpowiednikiem dla urządzeń z iOS. W ten sposób użytkownik będzie mógł na przykład zablokować komputer z poziomu iPhone’a. Apple jak dotąd nie potwierdził oficjalnie obecności Find My Mac w Mac OS X Lion. Więcej na temat funkcji w przygotowywanym systemie można przeczytać w relacji z konferencji WWDC 2011, która miała miejsce w poniedziałek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)