Majątek Elona Muska może być jeszcze większy. Miliarder otrzyma spore premie

Majątek Elona Muska może być jeszcze większy. Miliarder otrzyma spore premie

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
14.02.2021 15:41

Wkrótce Elon Musk może być jeszcze bogatszy. Aktualnie jego majątek szacuje się na 194 miliardy dolarów, a lada chwila może znacząco się zwiększyć.

Założyciel Tesli Elon Musk nie pobiera wypłaty w formie pieniężnej. Zamiast tego, miliarder otrzymuje premie w postaci możliwości zakupu akcji firmy, kiedy spółka osiągnie odpowiednie kamienie milowe. Między innymi dzięki temu, w 2020 roku majątek Muska wzrósł o ponad 100 miliardów dolarów.

Akcje Tesli stale rosną, co pozwoliło Elonowi Muskowi stać się najbogatszym człowiekiem świata na początku tego roku. Z kolei zakup 8,4 miliona akcji Tesli przełożył się na wzrost jego majątku o około 25 miliardów dolarów. Eksperci oceniają, że w 2021 roku Elon Musk zdobędzie kolejne akcje, co pozwoli mu zwiększyć majątek o bardzo podobną kwotę.

Najprawdopodobniej w tym roku Elon Musk otrzyma trzy dodatkowe opcje zakupu akcji Tesli. Według obecnych notowań ich wartość wynosiłaby 18,6 miliarda dolarów. Dodatkowo, ze względu na prognozowane dobre wyniki finansowe Tesli w 2022 roku, Musk mógłby otrzymać trzy kolejne premie.

Obraz

Im więcej zarobi Tesla, tym więcej zdobędzie Elon Musk. Jednocześnie drożejące akcje pomnażają jego fortunę. Tylko w tym roku Tesla wzrosła o 15 proc., a w całym w 2020 roku o około 740 proc. Wygląda na to, że Jeff Bezos, drugi najbogatszy człowiek świata, już prędko Elona Muska nie dogoni. Ten z kolei nie otrzymuje opcji na zakup swojego giganta – Amazona. Niedawno Bezos ogłosił także decyzję o opuszczeniu fotelu prezesa.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (78)