Majowe biuletyny zabezpieczeń

Majowe biuletyny zabezpieczeń

Wojciech Kowasz
09.05.2006 20:01

Microsoft wydał w maju trzy biuletyny zabezpieczeń - dwa z nichoznaczone zostały jako krytyczne, a jeden jako umiarkowanieważny.

MS06-019: Luka w zabezpieczeniach MicrosoftExchange może pozwolić na zdalne wykonanie kodu (916803) Poziom:Krytyczny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Exchange Istnieją luki w zabezpieczeniach Microsoft Exchange, które mogąpozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-020: Luka w zabezpieczeniach Macromedia FlashPlayer firmy Adobe może pozwolić na zdalne wykonanie kodu(913433) Poziom:Krytyczny Typ: Zdalne wykonanie kodu Oprogramowanie: Windows Istnieją luki w zabezpieczeniach Macromedia Flash Player, któremogą pozwolić na zdalne wykonanie kodu.

MS06-018: Luka w Microsoft Distributed TransactionCoordinator (MSDTC) może pozwolić na atak typu odmowa usługi(913580) Poziom:Umiarkowany Typ: Odmowa usługi Oprogramowanie: Windows Istnieje luka w zabezpieczeniach, która może pozwolić na wysłanieodpowiednio spreparowanej wiadomości sieciowej do narażonegoserwera. Atakujący może spowodować, że usługa MSDTC przestanieodpowiadać.

Polecamy dokładnie zapoznanie się z opublikowanymi biuletynamioraz jak najszybszą aktualizację systemu. Zapraszamy również naamerykański webcast poświęcony majowym biuletynom, któryodbędzie się jutro o 20:00 czasu polskiego. Wydanie kolejnychbiuletynów zgodnie z planem przypada na 13 czerwca 2006 roku, ichzapowiedź zaś - na czwartek 8 czerwca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)