Małe utarczki dużych chłopców: Google w Nougacie odpowiada na Move to iOS

Strona głównaMałe utarczki dużych chłopców: Google w Nougacie odpowiada na Move to iOS
25.08.2016 11:29
Małe utarczki dużych chłopców: Google w Nougacie odpowiada na Move to iOS

We wrześniu zeszłego roku Apple wydało swoją pierwszą aplikację na Androida. Nie był to jednak FaceTime, iMessages czy klient iClouda, a narzędzie – co musiało wywołać uśmiech wielu – które jedynie znacząco ułatwiało migrację z Androida na urządzenie z iOS-em. Wraz z premierą nowej wersji Androida, Google postanowiło odpowiedzieć na ten prztyczek, aczkolwiek niezbyt adekwatnie.

Aplikacja Move to iOS, o której mowa, umożliwia przeniesienie wszelkich danych osobistych zapisanych na urządzeniu za Androidem do iPhone’a. Mowa tutaj między innymi o kontaktach, SMS-ach, zdjęciach, zakładkach z przeglądarki, etc. Najlepiej zapamiętaliśmy jednak Move to iOS z komunikatu, który wyświetlany jest po udanej migracji danych:

350187651829360577

Stwierdzenie, że po udanym przeniesieniu danych urządzenie z Androidem nadaje się jedynie do recyklingu podniosło ciśnienie niejednemu użytkownikowi tego systemu (co odzwierciedlają oceny), a zapewne także sporej części osób zajmujących się w Google jego rozwojem. Niecały rok później postanowili oni odpłacić pięknym za nadobne i sprawić, że Android 7.0 będzie pomagał dotychczasowym użytkownikom produktów Apple w migracji i poznaniu swojego nowego środowiska pracy.

Niestety, Google robi to źle. Według doniesień z Reddita dotyczących aktualizacji do Nougata Nexusa 6P, użytkownik chcący przenieść swoje dane, musi przejść na stronę www.android.com/switch w swoim urządzeniu z jabłkiem.

Tam nie znajdzie jednak narzędzia, które w zautomatyzowanym procesie przeniesie wszystkie dane, a jedynie instrukcje, jak skonfigurować urządzenie ręcznie. Dotyczy to nie tylko samego Androida, ale także przydatnych praktyk wobec iPhone'a, jak choćby przypomnienie o nieoczywistej konieczności wyłączenia iMessages. Jak to ma się do Move to iOS? Google powstrzymało się od sugerowania użytkownikom, co mają zrobić ze swoim iPhonem po udanej migracji ;-)

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)