Man Vs. Machine ustanawia rekord — 999 graczy online

Man Vs. Machine ustanawia rekord — 999 graczy online

31.01.2012 09:37

Zazwyczaj przez Internet w pozycjach FPS mierzy się równocześnie 16, 32, czy 64 graczy. Szwedzkie studio MuchDifferent postanowiło mocno przebić te liczby, ustanawiając rekord osób strzelających do siebie online. W przygotowanym przez nich specjalnie do tego celu Man Vs. Machine na polu boju stanęło naprzeciw siebie 999 śmiałków podzielonych na dwie drużyny.

W wielkiej próbie opartej o silnik Unity produkcji przeglądarkowej mógł wziąć udział każdy, kto zainwestował dla chwały 29 dolarów. Nie zanotowano większych problemów poza nie do końca zrównoważonymi siłami stron, co też po części naprawiono w biegu, oraz kłopotami niektórych osób z połączeniem — przez to ostatecznie zabrakło jednej do bardziej okrągłego wyniku. Niemniej odebrano koronę projektowi Planetside, mogącemu dotąd pochwalić się nieoficjalnie 600 graczami uczestniczącymi na raz w rozgrywce.

MuchDifferent udostępni porcję zebranych w próbie, ciekawych danych w Internecie, na razie jednak studio skupia się na przygotowaniu odpowiedniej dokumentacji dla Światowych Rekordów Guinessa. Naturalnie prace nad wykorzystaną technologią będą kontynuowane, a pewne rozwiązania zapewne odsprzedane zostaną zainteresowanym firmom. Wszystko sprawdzono w globalnym „praniu” — trudno o lepszą rekomendację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)