Mandriva Linux 2010 Spring RC do pobrania

Mandriva Linux 2010 Spring RC do pobrania

21.05.2010 16:36

Pojawiło się wydanie kandydujące dystrybucji Mandriva Linux 2010 Spring. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wersja próbna przed wprowadzeniem stabilnego wydania systemu.

Ostateczne wydanie oprogramowania pojawi się 3 czerwca. W najnowszej wersji wprowadzono szereg zmian dotyczących m.in. środowisk graficznych KDE 4.4.3 i Gnome 2.30.1. Sam system natomiast oparty jest o jądro Linuksa w wersji 2.6.33. Poprawiono obsługę silnika WebKit w przeglądarce Epiphany, a także ulepszono wyświetlanie klipów w serwisie YouTube. Kolejne zmiany dotyczą narzędzia Gnome Activity Journal, a także menadżera kolorów Gnome. Dla KDE wprowadzono odtwarzacz Amarok w wersji 2.3.1 beta 1, który znacznie poprawia odtwarzanie podcastów. Zaktualizowano również takie narzędzia jak KTorrent, reKonq, Clementine czy Digikam. Kolejne uaktualnienia dotyczą Firefoksa - do wersji 3.6.3, OpenOffice 3.2, Chromium, Opery, Deluge, qBittorent. Poprawki pojawiły się w narzędziu do konfiguracji drukarek, jak również edytorach wideo. Do najnowszego wydania dołącozno sterownik Nouveau dla kart Nvidia.

Wersję kandydującą Mandriva Linux można pobrać z mirrorów. Dostępna jest wersja dla systemów 32 i 64-bitowych. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie. Szczególnie nie jest zalecana aktualizacja z wersji stabilnej.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (71)