Mandriva Linux 2010 Spring RC do pobrania

21.05.2010 16:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pojawiło się wydanie kandydujące dystrybucji Mandriva Linux 2010 Spring. Jest to najprawdopodobniej ostatnia wersja próbna przed wprowadzeniem stabilnego wydania systemu.

Ostateczne wydanie oprogramowania pojawi się 3 czerwca. W najnowszej wersji wprowadzono szereg zmian dotyczących m.in. środowisk graficznych KDE 4.4.3 i Gnome 2.30.1. Sam system natomiast oparty jest o jądro Linuksa w wersji 2.6.33. Poprawiono obsługę silnika WebKit w przeglądarce Epiphany, a także ulepszono wyświetlanie klipów w serwisie YouTube. Kolejne zmiany dotyczą narzędzia Gnome Activity Journal, a także menadżera kolorów Gnome. Dla KDE wprowadzono odtwarzacz Amarok w wersji 2.3.1 beta 1, który znacznie poprawia odtwarzanie podcastów. Zaktualizowano również takie narzędzia jak KTorrent, reKonq, Clementine czy Digikam. Kolejne uaktualnienia dotyczą Firefoksa - do wersji 3.6.3, OpenOffice 3.2, Chromium, Opery, Deluge, qBittorent. Poprawki pojawiły się w narzędziu do konfiguracji drukarek, jak również edytorach wideo. Do najnowszego wydania dołącozno sterownik Nouveau dla kart Nvidia.

Wersję kandydującą Mandriva Linux można pobrać z mirrorów. Dostępna jest wersja dla systemów 32 i 64-bitowych. Przypominamy, że jest to wersja testowa i może działać niestabilnie. Szczególnie nie jest zalecana aktualizacja z wersji stabilnej.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (71)
Zobacz także