Mapa wypadków drogowych - wakacje 2020. Policja kontynuuje akcję sprzed roku

Mapa wypadków drogowych - wakacje 2020. Policja kontynuuje akcję sprzed roku

Mapa wypadków drogowych. Policja codziennie aktualizuje dane
Mapa wypadków drogowych. Policja codziennie aktualizuje dane
03.08.2020 12:22

Mapa wypadków drogowych, którą Policja publikowała w zeszłoroczne wakacje, spotkała się z pozytywnym odbiorem internautów. Służby zdecydowały się więc na kolejną edycję akcji, w ramach której codziennie będą przedstawiać specjalną grafikę informującą o tragediach, do których dochodzi na krajowych drogach.

  • Każdego dnia, przez okres wakacji, prezentowana będzie mapa z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. Bieżąca aktualizacja, w tym wizualizacja danych, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonienie do refleksji użytkowników dróg oraz zachęcenie mediów do dyskusji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym - czytamy na oficjalnej stronie Policji.

Mapa jest dostępna pod tym linkiem.

Obraz

Nową funkcją w tegorocznej mapie jest możliwość uzyskania dodatkowych informacji o zdarzeniu jak np. jego rodzaj oraz liczba zabitych z podziałem na użytkowników dróg. Jak informują policjanci, mapa z aktualnymi danymi będzie wyświetlana codziennie na ekranach firmy Screen Network, znajdujących się na terenie kraju. Bieżące wiadomości dotyczące sytuacji na polskich drogach będą przekazywane bezpośrednio z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

  • Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, w tym nadmierna prędkość, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze - alarmują funkcjonariusze Policji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)