Mapy Google dodatkowo oznaczą sklepy i asortyment. Kolejna aplikacja reklamowa?

Mapy Google dodatkowo oznaczą sklepy i asortyment. Kolejna aplikacja reklamowa? (fot. Google Maps)
Mapy Google dodatkowo oznaczą sklepy i asortyment. Kolejna aplikacja reklamowa? (fot. Google Maps)

13.11.2019 12:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google zarabia na reklamach znajdujących się w różnych usługach firmy. Wyszukiwarka, YouTube, okienka z reklamami na różnych niezależnych stronach… Mapy Google mają dostać nowe funkcje, które z jednej strony pomogą, ale z drugiej będą czymś na kształt reklamy.

Za kilka tygodni (w Polsce może i nieco później, niektóre aplikacje Google aktualizuje u nas z większym bądź mniejszym poślizgiem) dostaniemy takie dodatki do Map Google jak reklamowanie produktów ze sklepów wprost na mapach i pinezki w lokalizacji sklepów.

fot. blog Google
fot. blog Google

Znaczek sklepu, restauracji czy innego biznesu wyświetli się w okolicach naszej planowanej trasy. Dzięki temu dowiemy się o danym sklepie i potencjalnie możemy go odwiedzić, zaplanować wygodnie drogę z takim przystankiem. Może nigdy wcześniej o nim nie słyszeliśmy?

Właściciele biznesów będą mogli reklamować w swoim zakątku map Google wybrane produkty czy usługi. Teraz to głównie zdjęcia i opinie użytkowników, więc sekcja rozbuduje się.

Kolejna planowana nowość to sugerowanie lokalizacji kupna danych towarów, jeśli wyszukujemy je w Google. Już nie od dziś dostaliśmy sekcję zakupów w wyszukiwarce. Teraz poza odnośnikami do internetowych sklepów, będziemy mogli znaleźć punkt sprzedaży na mapie w naszej okolicy, a przynajmniej w USA.[img=Beznazwy2]Z jednej strony to kolejne miejsce na wkładanie reklamy i zwiększenie zarobków Google. Ale też można do tego podejść bardziej na zasadzie ciekawego dodatku. W końcu dowiemy się o nowych sklepach i punktach usługowych, a tak samo jak na stronach internetowych, nikt nie każe nam klikać w reklamy lub wchodzić do danej placówki. O ile Mapy Google nie zaśmiecą się przez to za mocno, to chyba nic tak złego?

Aplikację możesz pobrać z naszej bazy oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)