Mapy Google pokazują ceny paliw z części stacji w Polsce. Niektórzy mogą już korzystać

Mapy Google pokazują ceny paliw z części stacji w Polsce. Niektórzy mogą już korzystać

W Mapach Google pojawiła się nowa opcja
W Mapach Google pojawiła się nowa opcja
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Oskar Ziomek
26.04.2021 13:21

Mapy Google otrzymały aktualizację, po której w przypadku niektórych stacji benzynowych w Polsce wyświetlają ceny dostępnego paliwa. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwiej zdecydować, czy tankowanie w danym miejscu jest dla nich opłacalne.

O zmianach w Mapach Google informuje serwis wirtualnemedia.pl. Jak się okazuje, informacje o cenach paliw są już widoczne dla niektórych użytkowników i pojawiają się na karcie danej stacji benzynowej w aplikacji. Zauważono, że są dostępne na przykład w przypadku części stacji na terenie Warszawy.

Aby sprawdzić ceny paliwa, trzeba dysponować adresem konkretnej stacji lub kliknąć jej symbol na mapie. Wówczas Mapy Google wyświetlą znaną kartę z informacjami o danym miejscu, gdzie można poznać godziny otwarcia czy bieżące natężenie ruchu. Po aktualizacji pojawiają się tu także informacje o cenach paliw. Dostępność jest zapewne zależna od współpracy konkretnych placówek czy koncernów z mechanizmami śledzenia cen udostępnianymi przez Google.

Ceny paliw w Mapach Google
Ceny paliw w Mapach Google© wirtualnemedia.pl

Warto zauważyć, że w tym momencie funkcja nie jest najpewniej dostępna dla każdego. Google jest jednak znany z wdrażania nowości do swoich aplikacji poprzez aktualizacje włączane po stronie serwera. W praktyce oznacza to, że nowość może trafić do programu niezależnie od aktualizacji wersji przez Sklep Play w przypadku Androida. Użytkownicy muszą się po prostu uzbroić w cierpliwość.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)