Mapy HERE bez aktualizacji na Windows 8, z Windows 10 znikną w ogóle

Mapy HERE bez aktualizacji na Windows 8, z Windows 10 znikną w ogóle

Mapy HERE bez aktualizacji na Windows 8, z Windows 10 znikną w ogóle
15.03.2016 17:20, aktualizacja: 15.03.2016 19:35

Mapy HERE były przez całe lata podstawowym narzędziem służącym nawigacji wykorzystywanym na urządzeniach mobilnym z Windowsem. Nic dziwnego: to całkiem zaawansowana aplikacja dostępna w dodatku bezpłatnie. Dziś wiemy już, że romans HERE i Windowsa się rozpadł.

W sierpniu zeszłego roku mapy HERE zostały zakupione od Nokii przez niemieckie konsorcjum, na które składa się BMW, Audi i Daimler AG, którego częścią jest Mercedes. Był to pierwszy sygnał, że przyszłość usługi będzie stopniowo coraz mniej związana z oprogramowaniem Microsoftu, niemniej nie było dotąd mowy o kończeniu prac nad rozwojem aplikacji na system tej firmy. Aż do dziś, kiedy na blogu HERE pojawił się komunikat na ten temat.

Przyszłość HERE na Windowsie jest już jasna: aplikacja na urządzenia z systemem Windows 8, zarówno stacjonarnym, jak i mobilnym, będzie funkcjonowała dalej bez żadnych problemów. Podjęto jednak decyzje o zakończeniu jakichkolwiek prac nad jej rozwojem, przez co użytkownicy nie otrzymają nowych wersji. Również mapy przeznaczona na ten system nie będą aktualizowane.

Pracowaliśmy nad mobilnymi aplikacjami map przez 10 lat, od czasu pojawienia się pierwszych smartfonów z GPS. Zgodnie z tym, jak rozwija się rynek, prezentujemy kolejne aplikacje na nowe systemy operacyjne, rezygnując ze wsparcia dla innych.

Jeszcze ciekawiej sytuacja prezentuje się w przypadku Windowsa 10. Wydawałoby się przecież, że porzucenie wsparcia dla starszych wersji Windowsa może się odbywać kosztem nacisku na rozwój aplikacji, może nawet uniwersalnej, na Windowsa 10. Otóż nie. HERE przeznaczone na najnowszą wersję systemu Microsoftu przestaną w ogóle działać 30 czerwca. Głównym uzasadnieniem jest chęć poświęcenia się „nowym systemom operacyjnym”, co dotyczy najpewniej Androida.

Mowa także o problemach technicznych. We wpisie można przeczytać, że do działania map na Windowsie 10 wykorzystano „obejście”, które po 30 czerwca nie będzie już w systemie dostępne. Można się zatem spodziewać, że to właśnie wtedy rozpocznie się aktualizacja do Redstone. Od 29 marca mapy HERE zostaną usunięte ze sklepu dla Windowsa 10.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (88)