Mapy Nokii będą popularniejsze dzięki urządzeniom Samsunga

Mapy Nokii będą popularniejsze dzięki urządzeniom Samsunga29.08.2014 18:18
Mapy Nokii będą popularniejsze dzięki urządzeniom Samsunga

Dział Nokii zajmujący się produkcją smartfonów jest już własnością Microsoftu. Jednak inne produkty fińskiej firmy, jak chociażby mapy Here nadal są rozwijane przez samą Nokię i mają się bardzo dobrze. Do tej pory z oficjalnej aplikacji mobilnej z mapami Here mogliśmy skorzystać między innymi na Windows Phone, Windows 8 i iOS. Natomiast teraz mapy Nokii będą dostępne na jeszcze większej liczbie urządzeń, skorzystamy z nich na produktach Samsunga: smartfonach Galaxy oraz na inteligentnych zegarkach z Tizen OS, na początku tylko na modelu Gear S, na którym będą one domyślnymi mapami.

Mapy Here dla użytkowników urządzeń mobilnych Samsunga dostępne będą za darmo. Podobnie jak w przypadku wersji dla Windows Phone, będziemy mogli z nich korzystać bez potrzeby połączenia z Internetem, dostępna będzie opcja zapisania map regionów czy nawet całych krajów w pamięci wewnętrznej urządzenia, zarówno na smartfonie jak i na zegarku Gear S. Trasę będziemy mogli ustalić dla podróży samochodem i pieszej, również z uwzględnieniem środków transportu publicznego.

350111805441599425

Oprócz opcji wyszukiwania po nazwie miejscowości czy ulicy, dostępna będzie możliwość wyszukania pobliskich restauracji czy kin. Nasze cele podróży i często odwiedzane przez nas miejsca będziemy mogli synchronizować między urządzeniami i stroną here.com. Nowy smartwatch Samsunga – model Gear S nie potrzebuje połączenia ze smartfonem do funkcjonowania, więc z map Here, dzięki wbudowanemu modułowi GPS, będziemy mogli korzystać bez potrzeby posiadania dodatkowego urządzenia. Jednak dostępna będzie funkcja synchronizacji między aplikacją przeznaczoną na smartfona, a tą na smartwatcha. Wcześniej trasę będziemy mogli zaplanować na telefonie, a już z samej nawigacji skorzystamy na inteligentnym zegarku.

350111805441730497

Warto wspomnieć, że wykorzystując mapy Here jako nawigację samochodową będziemy mogli skorzystać ze specjalnego trybu – Samsung Car Mode, który uprości interfejs oraz da nam dostęp do najczęściej używanych funkcji, jak dzwonienie czy odtwarzanie muzyki. Natomiast dzięki Glympse nasze mapy będziemy mogli udostępnić znajomym. Na mapy Here poczekamy do premiery zegarka Samsung Gear S, która ma nastąpić już w październiku.

Niestety nie wiadomo czy mapy zobaczymy na innych urządzeniach z Androidem. Możliwe, że dostępne będą tylko dla posiadaczy smartfonów i zegarków Samsunga. Jednak pojawienie się wersji na produktach południowokoreańskiej firmy może oznaczać, że Here Maps zobaczymy na innych urządzeniach z mobilnym systemem Google. Mapy Nokii przez wielu uważane są za jedne z najlepszych i często wymieniane są jako zaleta smartfonów z Windows Phone, więc z pewnością będą silną konkurencją dla usługi Google.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)