Mapy Nokii niedługo będą dostępne dla Windows Phone

Mapy Nokii niedługo będą dostępne dla Windows Phone

03.10.2011 15:25

Nokia przygotowuje swoje mapy na potrzeby e-sklepu Windows Phone Marketplace. Nokia Maps to kolejna po App Hilights aplikacja fińskiej firmy przeznaczona dla smartfonów z systemem Microsoftu.

Narzędzie powstało na podstawie znanej i cenionej usługi Ovi Maps, która jest jednym z popularniejszych narzędziem do nawigacji dla urządzeń z systemem Symbian. Producent przede wszystkim odmienił wygląd aplikacji (możemy to zobaczyć na zrzutach ekranu), dostosowując go do wymogów interfejsu Metro w urządzeniach mobilnych z oprogramowaniem Microsoftu. Pojawiły się też krótkie opisy wybranych miejsc, recenzje (restauracji czy muzeów), a także możliwość przeglądania i dodawania zdjęć przez użytkownika. Ponadto aplikacja umożliwia szybki dostęp do Internet Explorera w celu sprawdzenia dodatkowych informacji na temat wybranego miejsca czy fragmentu mapy.

Według dotychczasowych pogłosek Nokia Maps mają znaleźć się jako domyślne mapy w nadchodzących smartfonach fińskiego producenta z systemem Windows Phone. Wygląda jednak na to, że aplikacja z mapami przygotowano również na potrzeby pozostałych urządzeń z systemem Microsoftu. Obecnie narzędzie jest jeszcze testowane, można jednak spodziewać się, że niebawem trafi do wirtualnego sklepu Windows Phone Marketplace. Udostępnienie Nokia Maps to krok w dobrą stronę. Oferując użytkownikom profesjonalne mapy, Microsoft dowodzi, że jego system może próbować mierzyć się z podobnymi rozwiązaniami konkurencji — na przykład z Google Maps.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)