Mark Hurd: CEO Oracle i były szef Hewlett-Packard zmarł w wieku 62 lat

Mark Hurd: CEO Oracle i były szef Hewlett-Packard zmarł w wieku 62 lat

Mark Hurd: CEO Oracle i były szef Hewlett-Packard zmarł w wieku 62 lat (fot. Agencja Forum)
Mark Hurd: CEO Oracle i były szef Hewlett-Packard zmarł w wieku 62 lat (fot. Agencja Forum)
18.10.2019 20:03, aktualizacja: 18.10.2019 21:07

To znana postać w świecie IT. Był jednym z dwóch dyrektorów generalnych Oracle Corporation (wspólnie Safrą Catz), a do odejścia z poprzedniej firmy w 2010 szefem Hewlett-Packard. Pierwszego stycznia 2020 roku skończyłby 63 lata.

Były pewne przesłanki, że ze zdrowiem Hurda jest coś nie tak, ale nie podano informacji, że jego stan mógłby zagrażać życiu. Miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że Mark Hurd wybiera się na zwolnienie, aby podreperować zdrowie, ale brak większych szczegółów. Jak podaje Reuters, podczas jego nieobecności Safra Catz wraz z założycielem firmy i dyrektorem biura technologicznego Larrym Ellisonem przejęli wszystkie obowiązku Hurda.

Kariera w HP i Oracle

Przed karierą w Oracle, Mark Hurd był dyrektorem naczelnym Hewlett-Packard od 2005 do 2010 roku. Przygoda z HP skończyła się wraz z jego usunięciem w dość kontrowersyjnej sytuacji. Później przeszedł do Oracle, gdzie z Safrą Catz zaczęli pełnić wspólnie obowiązki dyrektorów od 2014 roku.

To mniej popularne rozwiązanie niż jeden dyrektor generalny, ale sprawdziło się. Ich Kadencja zapowiadała zmiany w Oracle. Firma postawiła mocniej na oprogramowanie do przetwarzania w chmurze.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)