Masz iPhone'a X? No cóż, nowe akcesorium może być blokowane przez oprogramowanie

Masz iPhone'a X? No cóż, nowe akcesorium może być blokowane przez oprogramowanie

Nowe etui sprawia pierwsze problemy. (depositphotos)
Nowe etui sprawia pierwsze problemy. (depositphotos)
16.01.2019 20:51, aktualizacja: 16.01.2019 22:04

Autor przedstawionej informacji o braku wsparcia prawdopodobnie znalazł rozwiązanie. Nowe informacje wskazują, że owszem komunikat o nieobsługiwanym akcesorium pojawia się u wybranych użytkowników. Jednakże, należy go usunąć i wówczas etui powinno zacząć ładować iPhone’a X. Jeśli nadal problem będzie występował, to warto sprawdzić, czy posiadamy najnowszą wersję iOS-a lub ponownie uruchomić smartfon.

iPhone X i jego następca, iPhone XS, to smartfony prawie identyczne. Wizualnie różnią się tylko szczegółami. Jaka jest więc poprawna odpowiedź na pytanie: czy nowe etui z akumulatorem dla iPhone’a XS będzie pasować do modelu X? Owszem, pasować będzie, ale już niekoniecznie będzie działać.

Oferta Apple została poszerzona o wątpliwe atrakcyjne, chociaż w wybranych scenariuszach całkiem przydatne, etui z akumulatorem. Ubranie iPhone’a w dość grubą zbroję pozwala bowiem wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Jeśli wierzyć danym udostępnionym przez producenta, to o dodatkowe kilka godzin.

fot. Apple
fot. Apple

Nowe etui zostały wydane do trzech smartfonów Apple z rocznika 2018 – XS, XS Max i modelu XR. Niestety, w Cupertino najwidoczniej zapomniano już o nieznacznie starszych smartfonach. iPhone X, jubileuszowy smartfon, który faktycznie był dużym krokiem do przodu i popchnął rynek smartfonów, powinien być przecież dla Apple jednym z najważniejszych urządzeń w portfolio. Jednak on, a także 8 i 8 Plus, nie doczekały się w ogóle nowego etui z akumulatorem.

Na liście wspieranych urządzeń w przypadku nowego etui do iPhone’a XS znajduje się wyłącznie ten smartfon. Zabrakło natomiast prawie identycznego modelu X. Prawie, bowiem m.in. wystajaca wysepka z główną kamerą jest nieznacznie szersza. No cóż, jego brak to nie błąd. Okazuje się bowiem, że u wielu użytkowników założenie Smart Battery Case kończy się komunikatem z błędem. Sporych rozmiarów komunikat wyraźnie zaznacza, że to akcesorium nie jest wspierane przez to urządzenia. Pojawiają się opinie, że zostało ono zablokowane programowo. Chociaż niektórzy klienci twierdzą, że u nich etui zadziałało poprawnie.

Podobno, gdy nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Klienci otrzymali więc kolejny powód, który sprawia, że XS jest atrakcyjniejszy od jubileuszowego modelu X. Na koniec, warto dodać, że poznaliśmy pojemność akumulatora zastosowanego w nowym etui – 1369 mAh, czyli znacznie mniej niż w przypadku podobnego etui do iPhone’a 7 – 2365 mAh.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)