Masz iPhone'a X? No cóż, nowe akcesorium może być blokowane przez oprogramowanie

Masz iPhone'a X? No cóż, nowe akcesorium może być blokowane przez oprogramowanie
16.01.2019 20:51
Nowe etui sprawia pierwsze problemy. (depositphotos)
Nowe etui sprawia pierwsze problemy. (depositphotos)

Autor przedstawionej informacji o braku wsparcia prawdopodobnie znalazł rozwiązanie. Nowe informacje wskazują, że owszem komunikat o nieobsługiwanym akcesorium pojawia się u wybranych użytkowników. Jednakże, należy go usunąć i wówczas etui powinno zacząć ładować iPhone’a X. Jeśli nadal problem będzie występował, to warto sprawdzić, czy posiadamy najnowszą wersję iOS-a lub ponownie uruchomić smartfon.

iPhone X i jego następca, iPhone XS, to smartfony prawie identyczne. Wizualnie różnią się tylko szczegółami. Jaka jest więc poprawna odpowiedź na pytanie: czy nowe etui z akumulatorem dla iPhone’a XS będzie pasować do modelu X? Owszem, pasować będzie, ale już niekoniecznie będzie działać.

Oferta Apple została poszerzona o wątpliwe atrakcyjne, chociaż w wybranych scenariuszach całkiem przydatne, etui z akumulatorem. Ubranie iPhone’a w dość grubą zbroję pozwala bowiem wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu. Jeśli wierzyć danym udostępnionym przez producenta, to o dodatkowe kilka godzin.

fot. Apple
fot. Apple

Nowe etui zostały wydane do trzech smartfonów Apple z rocznika 2018 – XS, XS Max i modelu XR. Niestety, w Cupertino najwidoczniej zapomniano już o nieznacznie starszych smartfonach. iPhone X, jubileuszowy smartfon, który faktycznie był dużym krokiem do przodu i popchnął rynek smartfonów, powinien być przecież dla Apple jednym z najważniejszych urządzeń w portfolio. Jednak on, a także 8 i 8 Plus, nie doczekały się w ogóle nowego etui z akumulatorem.

Na liście wspieranych urządzeń w przypadku nowego etui do iPhone’a XS znajduje się wyłącznie ten smartfon. Zabrakło natomiast prawie identycznego modelu X. Prawie, bowiem m.in. wystajaca wysepka z główną kamerą jest nieznacznie szersza. No cóż, jego brak to nie błąd. Okazuje się bowiem, że u wielu użytkowników założenie Smart Battery Case kończy się komunikatem z błędem. Sporych rozmiarów komunikat wyraźnie zaznacza, że to akcesorium nie jest wspierane przez to urządzenia. Pojawiają się opinie, że zostało ono zablokowane programowo. Chociaż niektórzy klienci twierdzą, że u nich etui zadziałało poprawnie.

Podobno, gdy nie wiadomo, o co chodzi, to na pewno chodzi o pieniądze. Klienci otrzymali więc kolejny powód, który sprawia, że XS jest atrakcyjniejszy od jubileuszowego modelu X. Na koniec, warto dodać, że poznaliśmy pojemność akumulatora zastosowanego w nowym etui – 1369 mAh, czyli znacznie mniej niż w przypadku podobnego etui do iPhone’a 7 – 2365 mAh.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)