Masz laptop HP? Uważaj na baterię i sprawdź, czy dostaniesz nową za darmo

Masz laptop HP? Uważaj na baterię i sprawdź, czy dostaniesz nową za darmo

Masz laptop HP? Uważaj na baterię i sprawdź, czy dostaniesz nową za darmo
05.01.2018 15:56

Jeśli kupowaliście w ciągu ostatnich dwóch lat laptop HP, tobyć może będzie Was czekała wymiana baterii. Amerykańska firmaogłosiła globalny program wymiany akumulatorów litowo-jonowych wkilkunastu modelach laptopów, po tym jak odnotowano osiem przypadkówich przegrzania, stopienia i zapłonu, prowadzących do zniszczeń, anawet poparzenia użytkownika.

HP ogłosiło, że podejmuje natychmiastowe działania mające nacelu wymianę baterii w laptopach na całym świecie, choćzagrożenie dotyczy jedynie 0,1% sprzętu sprzedanego w ciąguostatnich dwóch lat.

350208584258447297

Na liścielaptopów objętych wymianą znalazły się modele HP Probook640-655 G2 i G3, HP ZBook, HP x360, HP Pavilion x360, HP ENVY m6 i HP11 Notebook PC. Wiele z tych modeli ma wbudowane akumulatory, którychzwykły użytkownik sam nie wymieni, więc HP zleci bezpłatnąwymianę w autoryzowanych serwisach.

Jednocześnie przygotowano aktualizację firmware, wprowadzającąakumulatory w „tryb bezpieczeństwa”, który po podłączeniuzasilacza pozwala na bezpieczne korzystanie ze sprzętu bezakumulatora. Wszystkie objęte programem wymiany akumulatory należyniezwłocznie wprowadzić w ten tryb.

Aby przekonać się, czy nasz laptop zawiera baterię podatną naprzegrzanie a nawet zapłon, należy pobrać windowsową aplikacjęHPBattery Validation Utility, który w ciągu około 30 sekundpowinien zweryfikować stan akumulatora i poinformować o kolejnychkrokach.

Więcej informacji znajdziecie na stroniebatteryprogram687.ext.hp.com.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)