McAffe próbuje dogonić Symanteca

McAffe próbuje dogonić Symanteca

07.05.2010 14:35

Dwie największe firmy zapewniające bezpieczeństwo komputerom to Symantec i McAfee. Ostatnie wyniki finansowe obu spółek pokazują, że McAfee dość ciężko radzi sobie z doganianiem konkurenta.

Według informacji podanych przez firmę Symantec, przychody z ostatniego kwartału wyniosły 1,53 mld dolarów. To o 3% więcej niż w analogicznym okresie w zeszłym roku. Z kolei zyski McAfee wypadły nieco gorzej, niż prognozowano. Wprawdzie przychody firmy wzrosły o 12 procent i wyniosły w ostatnim kwartale 502,7 mln dolarów, to jednak nie zdołały one zadowolić analityków. Spodziewali się oni, że McAfee zarobi o kilkanaście mln więcej. Po części słabe przychody mogą być związane z problemami podczas niedawnej aktualizacji programu dla systemu Windows XP. Na skutek błędów w uaktualnieniu dochodziło nawet do wyłączenia komputera. Mimo naprawienia usterki, McAfee stracił wielu klientów. Firma nie ma również tak dobrych relacji z producentami sprzętu komputerowego jak konkurencja. Symantec w ostatnim czasie podpisał umowę z Samsungiem, na mocy której będzie dostarczał program Norton Internet do netbooków produkowanych przez tę firmę.

Symantec i McAfee ostro walczą o dominację na rynku systemów bezpieczeństwa i nowych klientów. Co więcej, obie firmy donoszą o ich wzroście. McAfee, mimo że radzi sobie nieco gorzej niż konkurent, poinformował, że w stosunku do zeszłego roku ilość przychodów ze sprzedaży programów dla klientów biznesowych wzrosła o 11%. Z kolei Symantec zanotował wzrost przychodów ze sprzedaży o 9%. Jeśli firmie McAfee uda się zatrzeć złą opinię wywołaną problemami z aktualizacją systemu Windows XP i podpisać nowe umowy z producentami komputerów, będzie mogła zawalczyć o pozycję lidera na rynku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)