Media Markt otwiera sklepy mimo lockdownu. Sieć znalazła sposób na obostrzenia

Media Markt otwiera sklepy mimo lockdownu. Sieć znalazła sposób na obostrzenia

Media Markt otwiera część sklepów (fot. Getty Images)
Media Markt otwiera część sklepów (fot. Getty Images)
24.01.2021 10:09

Restrykcje wprowadzone w Polsce w związku z pandemią koronawirusa w dużym stopniu ograniczają handel detaliczny w naszym kraju. Przypomnijmy, że w trakcie lockdownu otwarte są wyłącznie markety spożywcze, drogerie, apteki, a także sklepy meblowo-budowlane. Zamknięte są z kolei m.in. galerie handlowe oraz sklepy wielkopowierzchniowe z artykułami elektronicznymi.

Sieć Media Markt postanowiła ominąć zakaz i otworzyć część swoich sklepów. Nie byłoby to jednak możliwe gdyby nie...czerwone taśmy. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów wprowadzone ograniczenia dotyczą wielkopowierzchniowych obiektów powyżej 2 000 metrów kwadratowych. Za sprawą wspomnianych taśm, niektóry sklepy popularnej sieci będą spełniały określone wymogi.

Czerwone taśmy z napisem "Strefa wyłączona ze sprzedaży. Proszę nie wchodzić" odgrodziły część powierzchni handlowych, dzięki czemu klienci znów mogą udać się na zakupy do sklepów Media Markt. Warto przypomnieć, że fizyczny dostęp do części asortymentu będzie jednak ograniczony.

  • Wszystkie nasze sklepy działają zgodnie z obowiązującymi przepisami. Media Markt zachowuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, co potwierdzają regularne wizyty Inspekcji Sanitarnej oraz Policji w naszych sklepach - wyjaśnia w rozmowie z WP Wioletta Batóg, rzeczniczka prasowa Media Markt.

Nieczynnych wciąż pozostaje wiele placówek, głównie tych znajdujących się w centrach handlowych. Tam można jedynie odbierać zamówienia złożone przez internet. Aktualną listę otwartych sklepów znajdziecie na stronie Media Markt.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (126)