Meet Poland – nowa aplikacja turystyczna wspierana przez Ministerstwo Rozwoju

Meet Poland – nowa aplikacja turystyczna wspierana przez Ministerstwo Rozwoju

Meet Poland – nowa aplikacja turystyczna wspierana przez Ministerstwo Rozwoju
26.07.2016 16:43

Rok 2016 zdaje się być wyśmienitą okazją dla polskiej turystyki, przede wszystkim ze względu na Światowe Dni Młodzieży oraz fakt, że Wrocław dzierży tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Jest to zauważalne w zachodniej prasie, gdzie Polska jest coraz częściej polecanym kierunkiem urlopowym. Zapewne z tego powodu powstała aplikacja mobilna Meet Poland, która przyda się nie tylko zagranicznym turystom, ale także może służyć za elektroniczny przewodnik dla Polaków.

350180432459032513

Meet Poland jest już dostępna na Androida i iOS-a, powstała zaś z inicjatywy między innymi Ministerstwa Rozwoju, Grupy PKP, Onetu i Polskiej Organizacji Turystycznej. Oferuje ona przegląd najciekawszych miejsc i informacji w sześciu kategoriach tematycznych: historia, przyroda, kalejdoskop, kultura i sztuka, biznes i innowacje oraz kuchnia. Trzeba przyznać, że treści wyświetlają się w efektowny sposób, nie brakuje przyjemnych dla oka grafik, co jednak nie wpłynęło negatywnie na optymalizację aplikacji.

Gorzej bywa z samą treścią. Sposób jej prezentacji jest dość mozolny w nawigacji – teksty zostały podzielone na krótkie fragmenty, zaś przejście do kolejnego wymaga każdorazowego przeciągnięcia palcem. Nie sprzyja to szybkiemu zapoznawaniu się z informacjami na temat Polski. Ponadto pod względem merytorycznym informacje są mocno ogólnikowe, a dzięki Meet Poland raczej nikt nie zabłyśnie ciekawą wiedzą na temat mijanego zabytku czy odwiedzanego miasta.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wyjaśnia to fakt, że Meet Poland jest dostępne na razie tylko w języku angielskim, co jednoznacznie określa priorytety Ministerstwa Rozwoju. Niemniej już jesienią ma pojawić się wersja polskojęzyczna, zapewne także pod względem zawartości dostosowana do polskiego turysty. Biorąc pod uwagę efektowną formę prezentowania treści, może to uczynić Meet Poland (czy też może Poznaj Polskę) ciekawą propozycją dla każdego, kto chce uczynić ze smartfonu przewodnika podróży. Aplikację można znaleźć w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)