Memeo Connect - alternatywa dla (nieistniejącego) GDrive

17.06.2010 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy spragnieni wirtualnego dysku Google nie muszą już czekać na GDrive. Usługi umożliwiającej przechowywanie "w chmurze" dokumentów Google Docs nie uruchomił jednak Google, a konkurencja - usługa nosi nazwę Memeo Connect i właśnie udostępniono wersję beta programu do jej obsługi dla systemu Windows i Mac OS X.

Aplikacja Memeo Connect to interesujące narzędzie przeznaczone do przechowywania dokumentów w Google Docs. Program tworzy wirtualny dysk o nazwie - uwaga - GDrive, który synchronizuje swoją zawartość z usługą firmy Google. Po podaniu adresu i hasła do poczty Gmail możemy w ten sposób przesyłać dokumenty tekstowe, prezentacje, arkusze kalkulacyjne i inne. Można również przeglądać i edytować materiały stworzone w Google Docs - zostają one zapisane na dysku komputera. Wszystkie pliki posortowane są w GDrive w taki sam sposób jak to ma miejsce na serwerach firmy Google. Za pomocą panelu preferencji można przeglądać ustawienia konta, obsługiwane kategorie czy funkcje związane z prywatnością. Memeo Connect pozwala również na wyszukiwanie plików, flagowanie i podgląd listy współpracowników. Wersja beta programu dostępna jest za darmo.

GDrive, czyli usługa Google pozwalająca użytkownikom na przechowywanie swoich plików na serwerach firmy to już prawie twór mityczny. Google najprawdopodobniej pracuje nad nią od kilku lat, dotąd jednak nie zdradzono żadnych szczegółów. Sytuację właśnie wykorzystała konkurencja. Być może Memeo Connect przynagli firmę Google do uruchomienia własnej usługi. GDrive spotkałby się zapewne z przychylnym przyjęciem ze strony wielu internautów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)