Menu Start czeka aktualizacja – będzie posiadało bardziej rozbudowane... menu

Menu Start czeka aktualizacja – będzie posiadało bardziej rozbudowane... menu

13.10.2015 13:21, aktual.: 14.10.2015 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród nowych funkcji, które znajdą się w kolejnej aktualizacji, o której bardziej szczegółowo już pisaliśmy, znajdzie się także kilka pomniejszych, które mogą jednak istotnie wpłynąć na sposób korzystania z systemu. Jedna z nowości dotyczy kontrowersyjnego, ale też ważnego elementu systemu, jakim jest Menu Start.

Zarówno wygląd, jak i działanie Menu Start w Windowsie 10, budzi wiele sprzecznych reakcji. Z jednej strony zaraz po premierze systemu udostępniono (wiele mówiący o jakości domyślnego menu) nową wersję programu Classic Shell, wprowadzającą do systemu alternatywny sposób nawigacji. Z drugiej strony wzornictwo i funkcjonalność nowego Startu zostały nagrodzone prestiżową nagrodą International Design Excellence Awards.

Obraz

Microsoft nie osiada jednak na laurach (choć nagrodzenie nimi akurat Menu Start zostało na ogół przyjęte jako nieśmieszny żart) i pracuje nad rozwojem Startu. W aktualizacji Redstone mają się bowiem pojawić bardziej rozbudowane menu kontekstowe, których zawartość ma także zależeć od konkretnych aplikacji.

Menu Start w Windowsie 10 stanowi pewien kompromis pomiędzy tym, co zostało zaprezentowane w Windowsie 7 a interfejsem Metro. To właśnie ta druga część ma zostać udoskonalona. Użytkownicy, klikając prawym klawiszem myszki na kafelki, będą mogli zyskać między innymi wygodniejszy dostęp do zmiany wielkości kafelków, większe pozycje w menu wzbogacone o ikony mają być bardziej komfortowe podczas obsługi na ekranach dotykowych.

W menu kontekstowym pojawi się także pozycja „Więcej”. Dzięki niej użytkownik zyska szybko możliwość na przykład uruchomienia aplikacji z uprawnieniami administratora. Klikając na kafelek przeglądarki internetowej będzie można już z poziomu Menu Start wyświetlić jedną z odwiedzanych w ostatnim czasie stron, a zdjęcia przechowywane w galerii udostępnić w mediach społecznościowych.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)