Menu Start z Windows 10 nie odpowiada? Skorzystaj z Classic Shell

Menu Start z Windows 10 nie odpowiada? Skorzystaj z Classic Shell

Menu Start z Windows 10 nie odpowiada? Skorzystaj z Classic Shell
Redakcja
10.08.2015 12:12, aktualizacja: 22.05.2018 12:00

Choć Windows 10 przywraca długo wyczekiwane Menu Start, nie wszystkim ono odpowiada. W takich sytuacjach warto rozejrzeć się za alternatywami, a naprawdę godną uwagi, a na dodatek zupełnie darmową jest Classic Shell. Producent tej aplikacji właśnie wydał nową wersję, która jest w pełni zgodna z najnowszym systemem Microsoftu.

Nowe Menu Start dostępne w Windows 10 ma swoje zalety, ma także i wady. Nie każdemu odpowiadają interaktywne kafelki, niektórym użytkownikom brakuje natomiast wygodniejszego sposobu przechodzenia między folderami. Głównym problemem wciąż pozostaje „bug 512”, który w niektórych przypadkach uniemożliwia korzystanie ze zintegrowanej w nim wyszukiwarki. Classic Shell pozwala rozwiązać wszystkie te problemy: to bezpłatne narzędzie nie tylko przywraca klasyczne menu znane z Windows 7, ale na dodatek pozwala na dokładną konfigurację jego działania. Dlaczego by więc nie zastąpić oryginalnego menu właśnie tym, znacznie lepszym?

Obraz

Program jest dostępny w wersji polskiej, a edycja oznaczona numerem 4.2.4 to wydanie stabilne z pełnym wsparciem dla Windows 10. Po szybkiej instalacji wystarczy kliknąć Menu Start, aby uruchomić kreatora. Ten domyślnie oferuje menu z Windows 7 z kompozycją Modern. Musimy przyznać, że takie połączenie wygląda ciekawie – łączny w sobie atrakcyjny i czytelny wygląd z duża funkcjonalnością. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby przywrócić wersję klasyczną z Aero. W dowolnym momencie możemy także uruchomić menu wbudowane w system, wystarczy kliknąć odpowiedzialny za to skrót. Program zwraca swoją uwagę możliwościami konfiguracji. Każda z karnacji ma swoje specyficzne ustawienia jak np. wyświetlanie awataru, stosowanie małych ikon lub dużych czcionek.

W ustawieniach znajdziemy opcje dotyczące akcji wykonywanej po kliknięciu na przycisk, długości animacji, wyboru dźwięków, edycji menu kontekstowego, wyświetlania poszczególnych pozycji w menu, a nawet dostosowywania paska zadań – program umożliwia włączenie efektu szkła pod nim, niemniej nie zalecamy tej opcji, bo zgodnie z wypowiedziami pracowników Microsoftu, powoduje to spadki wydajności. Classic Shell to nie tylko podmienione menu, ale także usprawnienia w systemowym eksploratorze. Moduł Classic Explorer dodaje do niego konfigurowalny pasek narzędziowy z często wykonywanym akcjami (m.in. wycinanie, kopiowanie, właściwości), wyświetla wolne miejsce na dysku na pasku stanu i umożliwia dopasowanie do własnych potrzeb panelu folderów.

Ostatni element aplikacji to Classic IE – niewielka wtyczka do Internet Explorera (który jest w Windows 10 wciąż dostępny), dzięki której wyświetlimy na pasku tytułu całą nazwę strony, a w pasku stanu strefę bezpieczeństwa i postęp ładowania. Całość jest zupełnie darmowa i zachęca do eksperymentowania: dzięki Classic Shell system może działać tak, jak Wy tego chcecie. Aplikację w najnowszej wersji znajdziecie już w bazie naszego serwisu, zapraszamy do jej przetestowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)