Messenger Lite – Facebook przygotuje odchudzony wariant komunikatora

Messenger Lite – Facebook przygotuje odchudzony wariant komunikatora

Messenger Lite – Facebook przygotuje odchudzony wariant komunikatora
03.10.2016 11:33, aktualizacja: 03.10.2016 15:44

Aplikacje Facebooka wręcz słyną ze swojej ociężałości. Wielu użytkowników decyduje się z tego powodu na korzystanie z serwisu za pomocą przeglądarki lub nieoficjalnych programów. Serwis Marka Zuckerberga daje jednak alternatywę – oprócz „odchudzonego” Facebooka Lite, wkrótce korzystać będziemy mogli także z lżejszej wersji Messengera.

350189110222350273

Jest to decyzja podyktowana naglącą koniecznością. Kilka dni temu Polacy jako pierwsi zyskali dostęp do nowego Messengera. Ogrom nowych (niekoniecznie przydatnych) funkcji jeszcze bardziej spowolnił działanie najpopularniejszego komunikatora mobilnego, a ponadto – co z początku można było zrzucić na karb fazy beta – ma sporo błędów. Nietrudno wyobrazić sobie, że tak rozbudowane w kierunku Snapchata narzędzie będzie katastrofą dla posiadaczy mniej zaawansowanych urządzeń.

W odpowiedzi Facebook ogłosił dziś premierę Messengera Lite na Androida – analoga Facebooka Lite, który ma być pozbawiony licznych dodatkowych funkcji i skuteczniej zoptymalizowany. W efekcie Messenger Lite ma zajmować nie więcej, niż 10 MB pamięci urządzenia i błyskawicznie się uruchamiać. Dla porównania – moja instalacja bety Messengera zajmuje dziś z danymi 185 MB.

350189110222546881

Messenger Lite może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie chodzi tutaj tylko o posiadaczy smartfonów z mniej wydajnymi podzespołami, ale przede wszystkim o ogromny rozrost zwykłego Messengera, który nie każdemu się podoba. Użytkownicy regularnie korzystający ze Snapchata i tak nie zostaną przekonani przez nowe funkcje Messengera dostępne w becie, zaś ich wpływ na szybkość działania aplikacji jest odczuwany.

Aktualnie nowy Messenger Lite dostępny jest oficjalnie w Kenii, Tunezji, Malezji, na Sri Lance i w Wenezueli, ale wkrótce będzie dostępny globalnie. Facebook dla oznaczenia „lekkości” komunikatora, podobnie jak w przypadku Facebooka Lite, zdecydował się na odwrócenie kolorystyki identyfikacji wizualnej – Lite’a poznamy po białym dymku z niebieską błyskawicą.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)