Michael Dell: Nie wierzę w koniec ery pecetów

Michael Dell: Nie wierzę w koniec ery pecetów

20.09.2011 16:18, aktualizacja: 21.09.2011 13:59

Założyciel i szef firmy Dell stwierdził, że jego zdaniem nie ma czegoś takiego jak era post-PC. Michael Dell opowiadał również o przyszłości Windows 8.

Powtarzany często slogan o końcu pecetów nie do wszystkich przemawia. Wprawdzie IBM ogłosił już śmierć PC, to zdaniem Michaela Della komputery osobiste mają się dobrze i nieprędko przejdą do lamusa. Co więcej, niedługo czeka nas wzrost ich sprzedaży - dzięki otwieraniu się nowych rynków jak chociażby chiński. Na świecie jest obecnie 1,5 mld pecetów, zaś w 2014 roku ich liczba wzrośnie do 2 mld, argumentuje Dell. Mówienie o końcu ery PC jest po prostu nonsensem. Dell uważa również, że tablety i smartfony nie zastąpią tradycyjnych komputerów, a jedynie będą razem z nimi egzystować na rynku.

Z wywiadu z Dellem udzielonego dla Financial Times dowiedzieliśmy się również, że amerykański producent ściśle współpracuje z planami Microsoftu dotyczącymi Windows 8. Dzięki wprowadzeniu jednego systemu dla pecetów i tabletów podziały między tymi urządzeniami będą zanikać, czytamy w wywiadzie. Producent planuje uruchomić nową linię produktów z Windows 8 w przyszłym roku - zapewne będą to tablety, jednak szczegółów nie zdradzono. W przyszłości walka o rynek rozegra się między Androidem a Windows 8, dodał Dell.

Osoby, które śledziły konferencję BUILD 2011 zauważą, że szef firmy Dell powtarza częściowo argumenty Microsoftu. Twórca Windows 8 odrzuca ideę końca ery pecetów, promując w zamian urządzenia współpracujące z komputerami PC. Zarówno tablety, smartfony czy netbooki mają zdaniem Microsoftu nie tyle zastąpić starsze rozwiązania, co współistnieć z nimi, oferując użytkownikom szeroką gamę usług. Jest to zupełnie inne podejście od promowanego przez firmę Apple, która chciałaby iPhone’ami i iPadami zastąpić tradycyjne pecety.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)