Microsoft aktualizuje narzędzia dla administratorów - Sysinternals Suite

19.07.2011 12:37

Microsoft wydał nowe wersje narzędzi dla administratorów systemu w ramach pakietu Sysinternals Suite.

Ukazanie się programów Microsoftu zbiegło się z premierą książki Windows Sysinternals Administrator's Reference, w której poruszana jest tematyka narzędzi wchodzących w skład pakietu Sysinternals Suite. Książkę notabene można przeczytać online na stronach Safari. W ramach pakietu Microsoft wydał aktualizację Process Explorera do wersji 15.0, Listdlls do wersji 3.1, a także nowy program Findlinks 1. W Process Explorerze, znanym narzędziu do kontroli uruchomionych w systemie procesów, pojawiła się między innymi możliwość nadzorowania pracy karty graficznej i monitorowania pamięci (w systemach Vista i Windows 7). Wprowadzono także możliwość restartu poszczególnych funkcji.

Z kolei Listdlls 3.1, narzędzie do tworzenia spisów i wyszukiwania pobranych bibliotek DLL, oferuje teraz dostęp do pełnych informacji o wersji pliku, w tym także podpisu elektronicznego. W ramach Sysinternals Suite pojawiło się też zupełnie nowe narzędzie, Findlinks 1, którego zadaniem jest tworzenie list tak zwanych dowiązań twardych związanych z określonymi plikami.

Sysinternals Suite w wersji 2011-07.18 można pobrać z naszego portalu. Pakiet dostępny jest w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia administracyjne i internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)