Microsoft aktualizuje Windows DVD Player i wciąż chce za niego 60 złotych

Microsoft aktualizuje Windows DVD Player i wciąż chce za niego 60 złotych

10.11.2016 14:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Płyty DVD są martwe i dziś trudno wymyślić już powód, dla którego ktoś miałby za nimi tęsknić. Szczególnie jako nośniki z filmami mają one godnych następców, i to nie tylko fizycznych, bo znacznie ważniejszy jest dziś streaming w wysokiej jakości. To zdaje się jednak nie przekonywać Microsoftu.

Korporacja udostępniła bowiem dla członków programu Windows Insider nową wersję swojego programu Windows DVD Player, który umożliwia oglądanie zarówno profesjonalnych, jak i domowych dysków formacie DVD-Video. Choć wspomnienie filmów na DVD jest jeszcze całkiem świeże, to pozostaje wspomnieniem i takie możliwości w zaktualizowanym właśnie programie brzmią nieco egzotycznie.

Nowa wersja to jednak nie tylko poprawki – pojawiły się także nowości w postaci automatycznego odczytu dysku po jego włożeniu do stacji, choć tylko, jeśli Windows DVD Player został wcześniej uruchomiony. Odświeżony został także interfejs oraz dodano obsługę za pomocą skrótów klawiszowych.

Najciekawsze w nowej wersji Windows DVD Playera jest jednak to, że niezmiennie Microsoft każe za niego płacić 15 dolarów, czyli prawie 60 złotych. Zastanawiający jest także fakt, że korporacja na tyle poważnie traktuje ten program (i jego użytkowników, jeśli tacy wciąż istnieją), że zdecydowała się na udostępnienie nowej wersji na razie tylko dla Inisderów i to w eksperymentalnym kanale Fast Ring.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (109)