Microsoft aktualizuje Windows Phone 8.1 i zapowiada kolejne nowości w samym systemie

Microsoft aktualizuje Windows Phone 8.1 i zapowiada kolejne nowości w samym systemie

12.06.2014 23:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Redmond kolejny raz aktualizuje podglądową wersję Windows Phone 8.1. Trzecia porcja zmian i poprawek w mobilnym systemie zbiegła się z ogłoszeniem informacji o planach udostępnienia nowych funkcji w Windows Phone 8.1 oraz aktualizacji kilku kluczowych aplikacji.

Obraz

Wielu miłośników Windows Phone na swoich urządzeniach zainstalowała już system Windows Phone 8.1 w wersji deweloperskiej. Warto zatem pobrać kolejną aktualizację, która bardziej skupia się na poprawkach w API, niż w samym systemie od strony użytkownika. Trzeba jednak dodać, że to właśnie właściciele wersji deweloperskiej jako pierwsi będą mogli niedługo przetestować kolejną nowość w systemie Windows Phone 8.1. Funkcja, o której mowa, to aplikacje na ekranie blokady. W nowej odsłonie systemu deweloperzy będą mogli tworzyć sami tego typu oprogramowanie. Obecnie trwają prace nad pierwszymi aplikacjami, aby podczas udostępnienia tego elementu systemu, można było przetestować ich działanie. Możliwość uruchomienia oprogramowana na ekranie blokady będzie dostępna dla wszystkich urządzeń z finalnym Windows Phone 8.1. Nowa funkcja ma zawitać w wersji testowej mobilnego Windowsa najpierw na urządzenia z 1 GB RAM-u i więcej, a w późniejszym terminie także na lowendy.

Microsoft, a dokładniej Joe Belfiore, zapowiedział również aktualizację i nowe aplikacje w samym systemie. Windows Phone 8.1 zerwał z wbudowaną integracją z Facebookiem i Twitterem na rzecz modułów, które można szybko i niezależnie zainstalować i zaktualizować. Dowiedzieliśmy się, że w najbliższym czasie doczekamy się dużych aktualizacji Facebooka oraz Skype'a. Użytkownicy urządzeń z niższej półki z 512 MB RAM-u dostaną kilka nowych gier i aplikacji zoptymalizowanych pod ich urządzenia. Mam nadzieję, że te wszystkie nowości pojawią się jeszcze w tym miesiącu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (156)