Microsoft: Android chaotyczny, iPhone 4S zmarnowaną szansą

Microsoft: Android chaotyczny, iPhone 4S zmarnowaną szansą

10.10.2011 11:58

Zdaniem Microsoftu systemy obecnie dostępne na rynku urządzeń mobilnych to same złe rozwiązania. Android jest zbyt chaotyczny, zaś iPhone 4S z iOS 5 to zmarnowana szansa.

Na temat konkurencyjnych systemów mobilnych wypowiadał się Andy Lees, szef oddziału Microsoftu zajmującego się rozwojem Windows Phone. W wywiadzie dla Seattle Times ostro skrytykował Androida i iOS. Zdaniem Leesa Apple zmarnował szanse, wydając iPhone 4S, który nie różni się bardzo od poprzedniego modelu, a także nie oferując większych zmian sprzętowych. Idąc tokiem myślenia Microsoftu, rekordowa przedsprzedaż najnowszego smartfona (200 tys. zamówień w ciągu pierwszych 12 godzin tylko w sieci AT&T) to zapewne czysty przypadek. Lees stwierdził również, że porównując zmiany wprowadzone w iOS 5 z tymi, które pojawiły się w Mango dla Windows Phone, system firmy z Redmond wygrywa w przedbiegach.

Co jeszcze ciekawego miał do powiedzenia szef oddziału Windows Phone Division? Android zmierza w dół, wchodząc w chaotyczny etap. Chodzi oczywiście o fragmentaryzację systemu w dużej mierze uzależnioną od producentów sprzętu. Jest to jeden z częstszych powodów krytyki systemu firmy Google. Lees nazywa to pieczeniem różnych ciastek na tej samej blasze - niektóre wyjdą dobrze, ale wiele będzie przypalonych. Oczywiście, znacznie lepszym i wydajnym modelem jest produkcja telefonów z Windows Phone, nad którą czuwa Microsoft.

Lees zdradził też kilka ciekawych szczegółów, jak chociażby wprowadzenie smartfonów z Windows Phone za mniej niż 100 dolarów. W innej rozmowie szef Microsoftu stwierdził, że sytuacja powoli zaczyna się odmieniać i system jego firmy będzie sprzedawać się coraz lepiej. Pytanie, czy z obecnej pozycji Microsoft ma prawo krytykować konkurentów (Apple, Google), z którymi obecnie nie jest w stanie mierzyć się na rynku? Przypominają się słowa Steve’a Ballmera, który najpierw wyśmiał pierwszego iPhone’a, a potem musiał oglądać jak ten przebojem zdobywa rynek smartfonów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)