Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0 CTP

Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0 CTP

Wojciech Kowasz
10.11.2009 10:34, aktualizacja: 10.11.2009 10:44

Pojawiła się wersja testowa (Community Technology Preview) narzędzia Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0.

Microsoft Assessment and Planning Toolkit to narzędzie przeznaczone do inwentaryzacji pracujące w trybie bez agentów, które pracując na Windows XP/Vista/7 lub Windows Server 2003/2008/2008R2 skanuje otoczenie sieciowe przy pomocy mechanizmów WMI, usługi Zdalnego Rejestru, Active Directory oraz SNMP, identyfikuje znalezione komputery i serwerów, dokonuje oceny ich parametrów i ocenia, czy można zainstalować na nich nowe wersje oprogramowania Microsoft - Vistę, Windows Server 2008, Office 2007, Microsoft Application Virtualization... Ocena uwzględnia nawet dostępność sterowników, a wynik analizy zawierać może rekomendacje dotyczące niezbędnych aktualizacji sprzętu, w tym konsolidacji maszyn fizycznych przy pomocy wirtualizacji.

Najważniejsza nowość w wersji 5.0 to zwrot w stronę heterogenicznych środowisk i włączenie do analiz także systemów Linux, Unix i platform wirtualizacyjnych VMware. Poza tym narzędzie potrafi teraz przeanalizować wykorzystanie System Center Configuration Managera i określić gotowość do migracji na Office 2010.

Narzędzie Microsoft Assessment and Planning Toolkit 5.0 w wersji CTP można pobrać po zarejestrowaniu w witrynie Microsoft Connect. Najnowszą stabilną wersję 4.0 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Identyfikacja sprzętu i oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)