Microsoft będzie retransmitować zimową olimpiadę

Microsoft będzie retransmitować zimową olimpiadę

08.02.2010 13:22, aktualizacja: 08.02.2010 15:21

Programiści Microsoftu pracują nad uruchomieniem nowej usługi, dzięki której internauci mogliby oglądać zimową olimpiadę w Vancouver. Oprócz obrazu TV dostępne będą informacje o sportowcach i dyscyplinach.

Zimowe zmagania sportowców z całego świata rozpoczną się już w tym tygodniu - 12 lutego. Microsoft chce, aby każdy mógł obejrzeć olimpiadę przez Internet. W dniach olimpiady serwis MSN zamieni się w centrum informacji o zimowych sportach. W tym Microsoft celu podpisał współpracę z amerykańską telewizją NBC, a także zamierza wykorzystać technologię Silverlight (konkurent Flasha). Dzięki temu każdy będzie mógł oglądać relacje z olimpiady na żywo. Możliwe będzie również pauzowanie i cofanie filmów wideo. Widzowie będą mieli do dyspozycji 400 godzin programu na żywo, a także 1000 godzin powtórek.

Microsoft planuje wprowadzenie kilku innowacji, które mają poprawić odbiór filmów wideo. Jakość odtwarzanego strumienia będzie automatycznie dopasowywać się do prędkości połączenia. Wideo będzie rozbite na dwu sekundowe segmenty. Pozwoli to na szybsze ładowanie się filmu i krótszy czas oczekiwania dla osób, które korzystają z wolniejszych połączeń z Internetem. Co więcej, osoba włączająca się do oglądania programu na żywo będzie mogła cofnąć się do początku przedstawienia, a nie - jak dotychczas - oglądać wideo od momentu, na który akurat trafiła.

Oprócz obrazu internauci będą mogli przeczytać najświeższe doniesienia z zimowych rozgrywek, zapoznać się z profilami sportowców itd. Dostęp do strony będzie możliwy także za pomocą smartphone’ów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)