Microsoft coraz bliżej przejęcia Yahoo?

Microsoft coraz bliżej przejęcia Yahoo?

20.10.2011 13:47

Według kolejnych informacji Microsoft jest coraz bliżej przejęcia dotychczasowego konkurenta na rynku wyszukiwarek internetowych. Oferta zakupu Yahoo! ma być już prawie gotowa.

Już na początku tego miesiąca pojawiały się informacje, że Microsoft po raz kolejny w swojej historii będzie próbował przejąć Yahoo! Firma z Redmond miałaby być zainteresowana nabyciem konkurenta za około 20 mld dolarów. Możliwe, że wespół z innym, nieznanym partnerem. Zdaniem gazety Wall Street Journal owym partnerem miałyby być dwie inne firmy - Canada Pension Plan Investment Board oraz Silver Lake Partners. Poza nimi przejęciem Yahoo! zainteresowanych ma być w sumie aż 9 podmiotów gospodarczych, w tym tak egzotyczni kupcy jak na przykład chińska firma Alibaba.

Czy ostatecznie dojdzie do przejęcia Yahoo? Wczoraj Steve Ballmer podczas konferencji Web 2.0 Summit w San Francisco podgrzał nieco atmosferę, zdradzając na ten temat nieco szczegółów. Zdaniem CEO w 2008 roku Microsoft w rzeczywistości miał szczęście nie kupując Yahoo! Powodem tego stwierdzenia jest oczywiście ówczesna cena firmy, która oscylowała wokół 44,6 mld dolarów. Obecnie wartość Yahoo! wycenia się na połowę mniej - około 20 mld dolarów. Gdyby Microsoft chciał dzisiaj kupować konkurenta, zaoszczędziłby całkiem sporą sumę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)