Microsoft: Creators Update bez skanowania 3D na mobilnym Windowsie

Strona głównaMicrosoft: Creators Update bez skanowania 3D na mobilnym Windowsie
30.03.2017 12:39
Microsoft: Creators Update bez skanowania 3D na mobilnym Windowsie
bDZlEpeK

Każdy chętny może już teraz zaktualizować swoją instalację Windowsa 10 do Creators Update, choć oficjalna premiera została przez Microsoft zaplanowana na 11 kwietnia. Dotyczy to jednak tylko pecetów, gdyż korporacja nie podała żadnych konkretnych terminów aktualizacji swojego systemu mobilnego.

bDZlEped

Nie ma wątpliwości, że na mobilne Creators Update trzeba jeszcze będzie poczekać. Pytanie tylko, czy czekać jest na co. Jak dowiedział się serwis MSPowerUser, mobilna wersja Creators Update będzie pozbawiona jednej z najbardziej efektownych funkcji. Jest to o tyle zaskakujące, że stanowiła ona sztandarowy przykład zastosowania Lumii w promowanym 3D dla każdego.

350197936162104777

Creators Update dla mobilnego Windows nie będzie bowiem obsługiwać możliwości tworzenia modelów 3D za pomocą wbudowanej kamery. Trudno silić się na zaskoczenie: już podczas październikowej imprezy Microsoftu, zapowiedzi rychłego udostępnienia skanera 3D dla mobilnego Windowsa wzbudzały wątpliwości. W rozmowie z MSPU, przedstawiciele Microsoftu stwierdzili, że skanowanie otoczenia i tworzenie modelów 3D nie jest funkcją Creators Update.

bDZlEpef

Będzie to miało bezpośredni wpływ także na pulpitowego Windowsa: po stworzeniu modelu 3D w na Lumii, możliwe miało być przesłanie go na komputer i dalsza obróbka w nowym Paincie 3D. Dziś wiemy już, że nic z tego nie wyjdzie. Creators Update niewątpliwie jest ważną aktualizacją, ale ile ma jeszcze wspólnego z aktualizacją dla twórców?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bDZlEpfb