Microsoft demonstruje nowości dla Binga w HTML5

01.04.2011 13:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zademonstrował zmiany, jakie wkrótce czekają wyszukiwarkę Bing w HTML5. Pojawią się nowe możliwości wyszukiwania i współpraca z Facebookiem.

Demonstrację nowego Binga przedstawił Yusuf Mehdi z zespołu Online Audience Business Microsoftu. Jak czytamy na blogu firmy, umieszczono kilka klipów wideo, na których możemy obejrzeć planowane nowości. Zaprezentowano między innymi możliwość wyświetlania pogody w okienku podpowiedzi podczas wpisywania zapytania (pierwszy klip). Podobną funkcję notabene uruchomił niedawno Yahoo! W podobny sposób będzie można uzyskać dostęp do produktów, zarezerwować bilet, a nawet wydrukować stronę. Kolejne pomysły to odświeżony wygląd Binga, a także bardziej zaawansowane wyszukiwanie grafik. Będzie można szukać zdjęć czy obrazków nie tylko według rozmiaru czy koloru, ale też stylu lub podobnych autorów (klip drugi).

Rzecz jasna Microsoft nie zapomina o usługach społecznościowych (trzeci klip). Jak stwierdził Mehdi, dzięki integracji Binga z Facebookiem użytkownicy będą mogli szybciej wyszukiwać informacje na temat swoich znajomych, a także korzystać z ich rekomendacji w poszukiwaniu ciekawych produktów. Microsoft planuje również wprowadzenie usługi podobnej do Google Instant, czyli umożliwiającej wyświetlanie wyników podczas wpisywania zapytywania. Firma z Redmond planuje wprowadzenie Binga w HTML5 od września ubiegłego roku. Mimo pogłosek o rychłym odświeżeniu wyszukiwarki, jak dotąd niewiele w tej kwestii uległo zmianie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)