Microsoft demonstruje nowy Hotmail

Microsoft demonstruje nowy Hotmail

18.05.2010 11:23

Spore zmiany czekają pocztę Hotmail. Microsoft chce, aby jego usługa mogła zacząć konkurować z Gmailem.

Microsoft zapowiedział duże zmiany w swojej poczcie - firma oficjalnie potwierdziła wcześniejsze informacje krążące na temat usługi. Hotmail ma być bardziej dostosowany do wymagań użytkowników. Programiści postawili sobie za cel usunięcie spamu, zwiększenie możliwości obsługi konta, dzielenie się i współpracę z innymi programami (np. Office), a także szybki dostęp do konta z poziomu telefonu komórkowego. Użytkownik za pomocą Hotmaila będzie mógł nie tylko odbierać wiadomości, ale również korzystać z serwisów społecznościowych (Facebook, Flickr, Twitter itp.), kontaktować się ze znajomymi (Messenger) czy przeglądać przesłane przez nich dokumenty bezpośrednio w przeglądarce. Kolejne zmiany związane będą z niechcianymi e-mailiami. Dotyczyć będzie to spamu, ale również różnorakiej poczty, niekoniecznie zawierającej materiały reklamowe, której nie chcemy przeglądać. Za pomocą nowych rozwiązań będzie można łatwo blokować określone wiadomości.

Oczywiście, pojawią się także zmiany w wyglądzie Hotmaila. Konto pocztowe będzie bardziej dostosowane do wymagań użytkowników i funkcji społecznościowych. Pojawi się strona Hotmail Active View, która będzie nie tylko informowała o nowej poczcie, ale również wyświetlała podgląd otrzymanych zdjęć, dokumentów czy linków. Za pomocą poczty obejrzymy odebrane fotografie - np. w formie pokazu slajdów. Aby ułatwić przesyłanie zdjęć, Microsoft rozszerzy limit i w jednym e-mailu będzie można wysłać do 200 grafik o maksymalnym rozmiarze 50 MB każda. Dodatkowo odebrane zdjęcia gromadzone będą w albumie online, a użytkownik będzie mógł pobrać je wprost do Windows Live Photo Gallery. Podobne zmiany czekają dokumenty. Nowy Hotmail pozwoli na ich edycję za pomocą pakietu Office, a także przechowywanie za pomocą usługi SkyDrive. Możliwa będzie również synchronizacja ustawień kalendarza, kontaktów i poczty e-mail między telefonem komórkowym a komputerem.

Z pełną informacją na temat zmian, które czekają Hotmail można zapoznać się na stronie Windows Live Preview. Zamieszczono tam również film prezentujący zmiany w poczcie Microsoftu. Odświeżona wersja Hotmaila ma pojawić się latem tego roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)