Microsoft demonstruje rozpoznawanie mowy w Windows Phone 7

Microsoft demonstruje rozpoznawanie mowy w Windows Phone 7

26.07.2010 13:56

Rozpoznawanie mowy w telefonach komórkowych to żadna nowość. Microsoft jednak postanowił rozwinąć tę funkcję w przygotowywanym systemie Windows Phone 7 wykorzystując technologie zakupione jakiś czas temu wraz z firmą TellMe.

Microsoft zaprezentował krótki klip wideo, na którym możemy obejrzeć rozpoznawanie mowy w Windows Phone 7. Funkcja ta ma być dalece zintegrowana z nowym systemem operacyjnym. Aby skorzystać z usługi wystarczy wcisnąć przycisk startowy i wydać odpowiednie polecenie. Filmik pokazuje jak za pomocą nowego systemu można wykonywać połączenia głosowe ze znajomymi lub członkami rodziny. Inne funkcje to na przykład korzystanie z wyszukiwarki internetowej czy uruchamianie poszczególnych aplikacji. Oprócz reagowania na komendy system informuje również użytkownika o wykonywanych zadaniach. Może to przydać się szczególnie osobom niedowidzącym lub niewidomym, które będą chciały skorzystać z telefonu.

Wprowadzenie rozpoznawania mowy do Windows Phone 7 stało się możliwe dzięki zakupowi firmy TellMe Networks. Microsoft nabył spółkę w marcu 2007 r. Obecnie z jej rozwiązań korzysta między innymi system Windows 7 czy aplikacja Bing for Mobile. Warto zauważyć, że z podobnych technologii od lat korzystają użytkownicy nie tylko smartfonów, ale także zwykłych telefonów komórkowych. Rozpoznawanie mowy jest obecnie dość powszechne w urządzeniach przenośnych, dziwi więc entuzjazm z jakim Microsoft zapowiada dobrze znaną funkcję. Miejmy nadzieję, że Windows Phone 7 zaoferuje też swoim użytkownikom bardziej nowatorskie rozwiązania.

Windows Phone 7 ma pojawić się w sprzedaży jesienią tego roku - najprawdopodobniej w październiku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)