Microsoft Dictate z j. polskim. W Wordzie można już dyktować po polsku

Microsoft Dictate z j. polskim. W Wordzie można już dyktować po polsku

Microsoft Dictate obsługuje już język polski
Microsoft Dictate obsługuje już język polski
Źródło zdjęć: © Pexels
02.06.2021 17:52

Microsoft Word od dłuższego czasu oferował możliwość zmiany mowy na tekst, ale do tej pory funkcja nie była dostępna w języku polskim. Od 2 czerwca funkcja obsługuje również nasz rodzimy język.

Microsoft Dictate to rozwiązanie, które zadebiutowało kilka miesięcy temu w Wordzie, ale do tej pory mogliście o nim niewiele słyszeć. Brak obsługi języka polskiego zdecydowanie utrudniał korzystanie ze zmiany mowy na tekst i często było po prostu niepraktyczne. Teraz się to zmieni, ponieważ od czerwca Microsoft Dictate dostępne jest w naszym rodzimym języku.

Jak działa Microsoft Dictate? Mówiąc najprościej, możemy od teraz dyktować słowa i zdania, które będą następnie pojawiały się w naszym dokumencie Word. Funkcja ma przede wszystkim pomóc we wprowadzaniu tekstu przez osoby niepełnosprawne i te, które gorzej radzą sobie z obsługą klawiatury.

Co ważne, Dictate rozpoznaje również komendy, więc wie, kiedy ustawić kropkę lub przecinek. W prosty sposób możemy również zacząć wpisywanie tekstu w nowym wierszu, wystarczy wymówić komendę "nowa linia". Jeszcze nie udało nam się przetestować tych funkcji dla języka polskiego, ale zmiana mowy na tekst w języku angielskim działa naprawdę dobrze.

Poza językiem polskim najnowsza aktualizacja wprowadziła również obsługę języków: rosyjskiego, hindi, koreańskiego, portugalskiego, chińskiego (tajwańskiego) i tajskiego. Dodatkowo rozszerzono obsługę języków już dostępnych w usłudze.

Ostatnio Microsoft Word wprowadził również kilka nowych funkcji, które usprawniają edycję i komentowanie dokumentów przez wiele osób. To szczególnie przydatne przy pracy zdalnej. Jeśli jednak, zamiast Worda wolicie korzystać z darmowego oprogramowania - przygotowaliśmy dla was kilka propozycji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)